Xiaomi Redmi 12C 32GB/3GB
Smartphone · LPDDR4X SDRAM - 3 GB + op til 5 GB virtuel forlængelse · 1650 x 720 pixels - 6.71" - 20.6:9 · MediaTek Helio G85 2 GHz (8-kerners)
Sammenlign priser på Xiaomi Redmi 12C 32GB/3GB fra 516,00 kr. kr. til 516,00 kr. kr. fra 1 forhandler(e).
516,00 kr.
INKL. FRAGTLaveste pris inkl. fragt: 516,00 kr. · 1 forhandlere
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Varenummer | 3172671 |
| Model | MZB0DL5EU |
| Ean | 6941812716625 |
| Til producentens hjemmeside | www.mi.com/en/ |
| Højde | 168.76 mm |
| Produktbeskrivelse | Xiaomi Redmi 12C - grafitgrå - 4G smartphone - 32 GB - GSM |
| Skærm | 1650 x 720 pixels - 6.71" - 20.6:9 |
| Bredde | 76.41 mm |
| Egenskaber | FM-radio |
| Produkttype | Smartphone |
| Processor | MediaTek Helio G85 2 GHz (8-kerners) |
| Vægt | 192 g |
| Hukommelse | RAM 3 GB / 32 GB |
| Dækfarve | Grafitgrå |
| Understøttede hukommelseskort | microSDXC åbning - op til 1 TB |
| Dybde | 8.77 mm |
| Operativsystem | Android 12 med MIUI 13 |
| Integrerede Komponenter | FM-radio |
| Hovedkamera | 50 Megapixel - f/1.8 - fokus: automatisk |
| Formfaktor | Berøring |
| Frontkamera | 5 Megapixel f/2.2 |
| Producent | Xiaomi |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| SIM-kort | Dual-SIM |
| Trådløs grænseflade | NFC, Wi-Fi 5, Bluetooth |
| Sikkerhedsenheder | Ansigtskendelsen, fingeraftrykslæser |
| Stikforbindelser | 3, 5 mm headsetstik, Micro-USB |
| Taletid | Op til 2040 minutter |
| Standby-tid | Op til 508 timer |
| Farve | Grafitgrå |
| Dimensioner (B x D x H) | 76.41 mm x 8.77 mm x 168.76 mm |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 0.979 W/kg (head) 0.957 W/kg (body) 2.208 W/kg (lem) |
TILSLUTNINGER
| Forbindelsestype | Micro-USB Hovedsætjack - 3,5 mm mini jack |
HUKOMMELSE
| Intern hukommelseskapacitet | 32 GB |
| Hukommelsesinterface | eMMC 5.1 |
| Understøttede Flash Hukommelses Kort | microSDHC, microSD, microSDXC - op til 1 TB |
| RAM | LPDDR4X SDRAM - 3 GB + op til 5 GB virtuel forlængelse |
PROCESSOR
| Type | MediaTek Helio G85 |
| Clock-frekvens | 2 GHz |
| Antal processorkerner | 8-kerners |
BATTERI
| Kapacitet | 5000 mAh |
| Taletid | 2040 minutter |
| Standby-tid | 508 timer |
| Run Time detaljer | Tal: op til 2040 min. Standby: op til 508 timer Afspilning (video): op til 20 timer Gaming: op til 13 timer |
KOMMUNIKATIONER
| 4G LTE Bånd | Bånd 1, Bånd 3, Bånd 5, Bånd 7, Bånd 8, Bånd 20, Bånd 28, Bånd 38, Bånd 40, Bånd 41 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1800+, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD, FDD 700 APT, TDD 2600, TDD 2300, TDD 2500 |
| 3G UMTS Bånd | Bånd 1, Bånd 5, Bånd 8 |
| Trådløs grænseflade | NFC, IEEE 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1 |
| 3G UMTS-frekvens | 2100, 850, 900 |
| Dataoverførsel | FDD-LTE, TDD-LTE |
FRONTKAMERA
| Objektivblænder | F/2.2 |
| Sensoropløsning | 5 Megapixel |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps |
MOBILTELEFON
| Operativsystem | Android 12 |
| Navigation | GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo |
| Input-enhed | Multi-touch |
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Bruger-grænseflade | MIUI 13 |
| Antal SIM-kort | Dual-SIM |
| Generation af mobilt bredbånd | 4G |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
SKæRM
| Diagonal størrelse | 6.71" |
| Displayformat | HD+ |
| Kontrastforhold | 1500:1 |
| Egenskaber | Læsningstilstand, Dot Display, 70% NTSC |
| Formatforhold | 20.6:9 |
| Maks. lysstyrke | 500 cd/m² |
| Display opløsning | 1650 x 720 pixels |
HOVEDKAMERA
| Kameratilstande | Nattetilstand, stående tilstand, 50 MP tilstand |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Objektivblænder | F/1.8 |
| Lyskilde | LED-blitz |
| Sensoropløsning | 50 Megapixel |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps |
| Funktioner | AI Dual-kamera, 4-i-1 pixel-binning |
| Sensorstørrelse | 1/2.76" |
| Specielle effekter | HDR |
TELEFON-EGENSKABER
| Sikkerhedsenheder | Ansigtskendelsen, fingeraftrykslæser |
| Sensorere | Accelerationsmåler, virtuel nærhedssensor |
| Sikkerhedsteknologi | AI-ansigtsoplåsning |
| Ekstra egenskaber | Fast Charging |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
