OnePlus 12 256GB/12GB
Smartphone · LPDDR5X SDRAM - 12 GB · OLED-skærm - 3168 x 1440 pixels - 6.82" - 510 ppi - (120 Hz) - 19.8:9 - ProXDR Display with LTPO - HDR - Corning Gorilla Glass Victus 2 (ridseresistent glas) · Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (8-kerners)
Sammenlign priser på OnePlus 12 256GB/12GB fra 4.296,00 kr. kr. til 7.699,00 kr. kr. fra 3 forhandler(e).
4.296,00 kr.
INKL. FRAGTLaveste pris inkl. fragt: 4.296,00 kr. · 3 forhandlere
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Højde | 164.3 mm |
| Bredde | 75.8 mm |
| Produkttype | Smartphone |
| Vægt | 220 g |
| Dækfarve | Silke sort |
| Dybde | 9.15 mm |
| Producents modelnummer | CPH2581 |
| Formfaktor | Berøring |
| Producent | OnePlus |
| Varenummer | 3223176 |
| Model | 5011105292 |
| Ean | 6921815625940 |
| Til producentens hjemmeside | www.oneplus.com |
| Kontakt producent | service.oneplus.com/dk/contact |
| Produktbeskrivelse | OnePlus 12 - silke sort - 5G smartphone - 256 GB - GSM |
| Skærm | OLED-skærm - 3168 x 1440 pixels - 6.82" - 510 ppi - (120 Hz) - 19.8:9 - ProXDR Display with LTPO - HDR - Corning Gorilla Glass Victus 2 (ridseresistent glas) |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (8-kerners) |
| Grafikaccelerator | Qualcomm ADRENO 750 |
| Hukommelse | RAM 12 GB / 256 GB |
| Operativsystem | OxygenOS 14.0 (baseret på Android 14) |
| Hovedkamera | 50 Megapixel - LYT-808 sensor - bredvinklet objektiv - f/1.6 - fokus: automatisk |
| Andet kamera | 64 Megapixel - Omnivision OV64B - periscope lens - 3x optisk zoom - f/2.6 - telefoto, autofokus |
| Tredje kamera | 48 Megapixel - IMX581 sensor - ultrabred synsvinkel-objektiv - f/2.2 - makrofokus |
| Frontkamera | 32 Megapixel IMX615 sensor f/2.4 - fikseret fokus |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| SIM-kort | Dual-SIM - nano SIM, elektronisk SIM-kort (e-SIM) |
| Trådløs grænseflade | NFC, Wi-Fi 7, Bluetooth |
| Sikkerhedsenheder | Fingeraftrykslæser (under display) |
| Stikforbindelser | USB-C |
| Trådløs opladningsstandarder | AirVOOC |
| Farve | Silke sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 75.8 mm x 9.15 mm x 164.3 mm |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 0.95 W/kg (head) 1.27 W/kg (body) 2.66 W/kg (lem) |
TILSLUTNINGER
| Forbindelsestype | USB Type-C - 24 pin USB-C |
HUKOMMELSE
| Intern hukommelseskapacitet | 256 GB |
| Hukommelsesinterface | UFS 4.0 |
| RAM | LPDDR5X SDRAM - 12 GB |
PROCESSOR
| Type | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Antal processorkerner | 8-kerners |
BATTERI
| Trådløs opladning | Ja |
| Kapacitet | 5400 mAh |
| Genopladningstid | 26 min |
| Trådløs opladningsstandarder | AirVOOC |
| Hurtigopladningsteknologi | SuperVOOC Flash Charge technology |
| Run Time detaljer | Standard brug: op til 47 timer Afspilning (YouTube): op til 19 timer Navigation (GPS): op til 10 timer Gaming (Genshin Impact): op til 3 timer |
KOMMUNIKATIONER
| 2G Bånd | 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM |
| 4G LTE Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 3, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 7, Bånd 8, Bånd 12, Bånd 13, Bånd 17, Bånd 18, Bånd 19, Bånd 20, Bånd 25, Bånd 26, Bånd 28, Bånd 30, Bånd 32, Bånd 38, Bånd 39, Bånd 40, Bånd 41, Bånd 48, Bånd 66, Bånd 71 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700c, FDD 700b, FDD 800 nedre, FDD 800 øvre, FDD 800 DD, FDD 1900+, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 2300 WCS, FDD 1500 L, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500, TDD 3600, FDD 1700 - 2110 AWS-3, FDD 600 |
| 3G UMTS Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 6, Bånd 8, Bånd 19 |
| 5G NR-frekvens | FDD 2100, FDD 1900PCS, FDD 1800, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, n12, FDD 800, FDD 1900, FDD 700APT, FDD 2300, TDD TD 2600, TDD 2300, TDD TD 2500, FDD AWS-3, FDD 600, TDD TD 3700, TDD TD 3500 |
| Trådløs grænseflade | NFC, IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| 5G NR-bånd | N1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n30, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78 |
| 3G UMTS-frekvens | 2100, 1900, 1700, 850, 800, 900, 800 |
| Dataoverførsel | FDD-LTE, TDD-LTE, LTE Advanced, 5G NR FR1 |
FRONTKAMERA
| Antal objektivelementer | 5-element |
| Fokusjustering | Fikseret fokus |
| Objektivblænder | F/2.4 |
| Sensornavn | Sony IMX615 sensor |
| Sensoropløsning | 32 Megapixel |
| Fokuslængde ækvivalent med 35 mm kamera | 21mm |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps, 3840 x 2160 (4K) at 30 fps |
| Funktioner | Electronic Image Stabilizer (EIS) |
| Synsfelt (FoV) | 90 grad(er) |
| Sensorstørrelse | 1/2.74" |
| Pixelstørrelse | 0.8 μm |
MOBILTELEFON
| Operativsystem | OxygenOS 14.0 (baseret på Android 14) |
| Navigation | GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, A-GPS, QZSS, NavIC |
| Input-enhed | Multi-touch |
| SIM-korttype | Nano SIM, elektronisk SIM-kort (e-SIM) |
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Antal SIM-kort | Dual-SIM |
| Generation af mobilt bredbånd | 5G |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
SKæRM
| HDR-teknologi | HDR10, HDR10+, HDRVivid |
| Forbedringsteknologi | Bedtime Mode, Dolby Vision |
| Teknologi | ProXDR Display with LTPO |
| Display opløsning | 3168 x 1440 pixels |
| Type | OLED-skærm |
| Diagonal størrelse | 6.82" |
| Displayformat | QHD+ |
| Farvedybde | 1, 07 milliarder farver |
| Genindlæsningshastighed | 120 Hz |
| Beskyttelse | Corning Gorilla Glass Victus 2 (ridseresistent glas) |
| Egenskaber | 1-120 Hz adaptiv nulstillingshastighed, 100% DCI-P3, naturtonedisplay, øjenkomfort, Billedskærper, Videofarveforstærker, Skærmfarvetilstand, farvepersonliggørelse, farvevisionsforbedring, autojusterende lysstyrke, manuel lysstyrke, Farvetemperaturjustering, Bright HDR-videotilstand, nattetilstand, multilysstyrke-farvekalibrering, Hybrid Log-Gamma (HLG), DisplayMate A+, 2160 Hz højfrekvens PWM Dimming, Intelligent Eye Care, Aqua Touch |
| HDR | Ja |
| Formatforhold | 19.8:9 |
| Maks. lysstyrke | 4500 cd/m² |
| Pixeltæthed | 510 ppi |
HOVEDKAMERA
| Objektivkonstruktion | 7-element |
| Videoopløsninger | 7680 x 4320 (8K) ved 24 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 60 fps, 3840 x 2160 (4K) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 60 fps, Ultra Steady video 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, Slo-mo video 1920 x 1080 (1080p) ved 240 fps, Slo-mo video 1920 x 1080 (1080p) ved 480 fps, Super slow motion-video 1280 x 720 (720p) ved 240 fps, Super slow motion-video 1280 x 720 (720p) ved 480 fps, Pro Mode 3840 x 2160 (4K) ved 30 fps |
| Funktioner | ALC-objektivbelægning, Electronic Image Stabilizer (EIS), Continuous Auto Focus (CAF), All Pixel OmniDirectional PDAF, 4K Timelapse med stabilisering, Video Editor, Hasselblad Camera, RAW-billedoptagelse, Raw Plus-billedoptagelse, Google Lens, 13-kanal Accu-spectrum Light-color Identifier |
| Specielle effekter | Ansigtsretouchering |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Lyskilde | LED-blitz |
| Synsfelt (FoV) | 85 grad(er) |
| Sensorstørrelse | 1/1.4" |
| Pixelstørrelse | 1.12 μm |
| Kameratilstande | Pro-tilstand, tidsforkortet tilstand, Dual-View Video, Nightscape-optagelsestilstand, Smart Scene Recognition, stående tilstand, mestertilstand, Panorama, Vippe-skifttilstand, Lang eksponeringstilstand, Movie Mode, Xpan-tilstand, Focus Peaking, Filter-tilstand, Super Stable, Video Nightscape, fokuslås, slow motion-video |
| Optisk billedstabilisator | Optical Image Stabilizer (OIS) |
| Objektivblænder | F/1.6 |
| Sensornavn | Sony LYT-808 sensor |
| Sensoropløsning | 50 Megapixel |
| Digitalt zoom | 18x |
| HDR-tilstand | Dolby Vision HDR |
| Objektivtype | Bredvinklet objektiv |
| Fokuslængde ækvivalent med 35 mm kamera | 23mm |
MEDIEAFSPILLER
| Lydforbedringer | Dolby Atmos-lydteknologi, Rumlig audio |
| Digitale lydstandarder understøttet | LDAC, LHDC, AAC, SBC, apt-X, apt-X HD, MP3, AAC +, WMA, AMR-NB, AMR-WB, WAV, FLAC, APE (Monkey's Audio), OGG, MID, M4A, IMY, AC-3, EAC3, EAC3-JOC, AC-4 |
| Supported Digital Video Standards | MKV, MOV, MP4, H.265, HEVC, AVI, WMV, TS, 3GP, ASF, FLV, WebM |
TELEFON-EGENSKABER
| Sikkerhedsenheder | Fingeraftrykslæser (under display) |
| Sensorere | Accelerationsmåler, M-sensor, digitalkompas, gyroskop, lyssensor for omgivelser, proximity sensor, sensorkerne, flimmersensor, infrarød (IR) sensor |
| Ekstra egenskaber | Haptisk vibrationsmotor, MIMO-teknologi, MU-MIMO teknologi, Gesture Controls, Alert Slider, Noise Cancellation-teknologi, Dual Cryo-velocity VC-køling, RAM-Vita, HyperBoost, HyperTouch Engine, HyperRendering, Battery Health Engine, Trinity Engine |
GRAFIKSYSTEM
| Grafikaccelerator | Qualcomm ADRENO 750 |
ANDET-KAMERA
| Antal objektivelementer | 4-element |
| Digital Zoom | 120x |
| Optisk billedstabilisator | Optical Image Stabilizer (OIS) |
| Sensornavn | Omnivision OV64B sensor |
| Optisk zoom | 3x |
| Objektivåbning | F/2.6 |
| Sensoropløsning | 64 Megapixel |
| Objektivtype | Periscope lens |
| Funktioner | ALC-objektivbelægning, Electronic Image Stabilizer (EIS) |
| Synsfelt (FoV) | 33 grad(er) |
| Sensorstørrelse | 1/2" |
TREDJE-KAMERA
| Antal objektivelementer | 6-element |
| Sensornavn | Sony IMX581 sensor |
| Sensorfølsomhed | 48 Megapixel |
| Objektivtype | Ultrabred synsvinkel-objektiv |
| Fokuslængde ækvivalent med 35 mm kamera | 14mm |
| Funktioner | Makrofokus |
| Indeholder | Autofokus, 3, 5 cm makrofotografi |
| Synsfelt (FoV) | 114 grad(er) |
| Sensorstørrelse | 1/2" |
| Pixelstørrelse | 0.8 μm |
| Objektivblænde | F/2.2 |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.

