Xiaomi Redmi Note 13 5G 128GB/6GB
Smartphone · LPDDR4X SDRAM - 6 GB + op til 8 GB · OLED-skærm - 2400 x 1080 pixels - 6.67" - (120 Hz) - AMOLED - Corning Gorilla Glass 5 (scratch resistant glass) · MediaTek Dimensity 6080 2.4 GHz (8-kerners)
Sammenlign priser på Xiaomi Redmi Note 13 5G 128GB/6GB fra 2.347,00 kr. kr. til 2.347,00 kr. kr. fra 1 forhandler(e).
2.347,00 kr.
INKL. FRAGTLaveste pris inkl. fragt: 2.347,00 kr. · 1 forhandlere
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Sikkerhedsenheder | Fingeraftrykslæser (side), ansigtskendelsen |
| Stikforbindelser | 3, 5 mm headsetstik, USB-C |
| Standby-tid | Op til 336 timer |
| Farve | Grafitsort |
| Dimensioner (B x D x H) | 74.95 mm x 7.6 mm x 161.11 mm |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 0.943 W/kg (head) 0.998 W/kg (body) 2.488 W/kg (lem) |
| Højde | 161.11 mm |
| Bredde | 74.95 mm |
| Beskyttelse | Sprøjteresistent, støvresistent |
| Produkttype | Smartphone |
| Vægt | 174.5 g |
| Dækfarve | Grafitsort |
| Dybde | 7.6 mm |
| Formfaktor | Berøring |
| Producent | Xiaomi |
| Varenummer | 3226092 |
| Model | MZB0FPBEU |
| Ean | 6941812755211 |
| Til producentens hjemmeside | www.mi.com/en/ |
| Produktbeskrivelse | Xiaomi Redmi Note 13 5G - grafitsort - 5G smartphone - 128 GB - GSM |
| Skærm | OLED-skærm - 2400 x 1080 pixels - 6.67" - (120 Hz) - AMOLED - Corning Gorilla Glass 5 (scratch resistant glass) |
| Processor | MediaTek Dimensity 6080 2.4 GHz (8-kerners) |
| Grafikaccelerator | Mali-G57 |
| Hukommelse | RAM 6 GB / 128 GB |
| Understøttede hukommelseskort | microSD åbning |
| Operativsystem | Med MIUI 14 |
| Hovedkamera | 108 Megapixel - f/1.7 - fokus: automatisk |
| Andet kamera | 8 Megapixel - ultrabred synsvinkel-objektiv - f/2.2 |
| Tredje kamera | 2 Megapixel - macrokamera |
| Frontkamera | 16 Megapixel f/2.4 |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| SIM-kort | Dual-SIM - nano SIM |
| Trådløs grænseflade | NFC, Wi-Fi 5, Bluetooth |
TILSLUTNINGER
| Forbindelsestype | USB Type-C - 24 pin USB-C Hovedsætjack - 3,5 mm mini jack |
HUKOMMELSE
| Intern hukommelseskapacitet | 128 GB |
| Hukommelsesinterface | UFS 2.2 |
| Understøttede Flash Hukommelses Kort | microSD |
| RAM | LPDDR4X SDRAM - 6 GB + op til 8 GB |
PROCESSOR
| Type | MediaTek Dimensity 6080 |
| Clock-frekvens | 2.4 GHz |
| Antal processorkerner | 8-kerners |
BATTERI
| Run Time detaljer | Standby: op til 336 timer Navigation: op til 11 timer Afspilning (video): op til 18 timer Afspilning (lyd): op til 139 timer |
| Kapacitet | 5000 mAh |
| Standby-tid | 336 timer |
KOMMUNIKATIONER
| 2G Bånd | 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM |
| 4G LTE Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 3, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 7, Bånd 8, Bånd 12, Bånd 13, Bånd 17, Bånd 18, Bånd 19, Bånd 20, Bånd 26, Bånd 28, Bånd 32, Bånd 38, Bånd 40, Bånd 41, Bånd 66 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700c, FDD 700b, FDD 800 nedre, FDD 800 øvre, FDD 800 DD, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 1500 L, TDD 2600, TDD 2300, TDD 2500, FDD 1700 - 2110 AWS-3 |
| 3G UMTS Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 6, Bånd 8, Bånd 19 |
| 5G NR-frekvens | FDD 2100, FDD 1800, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800, FDD 700APT, TDD TD 2600, TDD 2300, TDD TD 2500, FDD AWS-3, TDD TD 3700, TDD TD 3500 |
| Trådløs grænseflade | NFC, IEEE 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.3 |
| 5G NR-bånd | N1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78 |
| 3G UMTS-frekvens | 2100, 1900, 1700, 850, 800, 900, 800 |
| Dataoverførsel | 5G NR FR1, FDD-LTE, TDD-LTE |
FRONTKAMERA
| Objektivblænder | F/2.4 |
| Sensoropløsning | 16 Megapixel |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps |
MOBILTELEFON
| Navigation | GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, Galileo |
| SIM-kortkonfigurationsdetaljer | Nano SIM + nano SIM/microSD |
| Input-enhed | Multi-touch |
| SIM-korttype | Nano SIM |
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Bruger-grænseflade | MIUI 14 |
| Antal SIM-kort | Dual-SIM |
| Generation af mobilt bredbånd | 5G |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
SKæRM
| Type | OLED-skærm |
| Diagonal størrelse | 6.67" |
| Displayformat | Fuld HD+ |
| Kontrastforhold | 5000000:1 |
| Farvedybde | 1, 07 milliarder farver |
| Genindlæsningshastighed | 120 Hz |
| Beskyttelse | Corning Gorilla Glass 5 (scratch resistant glass) |
| Egenskaber | DCI-P3 Bredt farvespektrum, 1920 Hz højfrekvens PWM Dimming, Læsningstilstand, 4096 niveauer af smart lysstyrkekontrol, våd berøring-teknologi |
| Teknologi | AMOLED |
| Berøringsprøvetagningshastighed | 2160 Hz |
| Maks. lysstyrke | 500 cd/m² |
| Display opløsning | 2400 x 1080 pixels |
HOVEDKAMERA
| Kameratilstande | 108 MP Ultra-klar tilstand, stående tilstand, Macro-tilstand, filmCamera |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Objektivblænder | F/1.7 |
| Lyskilde | LED-blitz |
| Sensoropløsning | 108 Megapixel |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps |
| Funktioner | 9-i-1 til 1, 92 μm pixel, 3x Lossless Zoom, Xiaomi Imaging Engine |
| Sensorstørrelse | 1/1.67" |
| Pixelstørrelse | 0.64 μm |
MEDIEAFSPILLER
| Lydforbedringer | Dolby Atmos-lydteknologi |
TELEFON-EGENSKABER
| Sikkerhedsenheder | Fingeraftrykslæser (side), ansigtskendelsen |
| Sensorere | Assisteret positioneringssensor, digitalkompas, proximity sensor, lyssensor for omgivelser, accelerationsmåler, gyroskop |
| Sikkerhedsteknologi | AI-ansigtsoplåsning |
| Ekstra egenskaber | Fast Charging, dobbelte stereohøjttalere, IR blaster, Boost-opladning, Battery Health 3.0, Smart Charging Engine |
GRAFIKSYSTEM
| Grafikaccelerator | Mali-G57 |
ANDET-KAMERA
| Objektivåbning | F/2.2 |
| Sensoropløsning | 8 Megapixel |
| Objektivtype | Ultrabred synsvinkel-objektiv |
TREDJE-KAMERA
| Sensorfølsomhed | 2 Megapixel |
| Funktioner | Macrokamera |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
