Xiaomi Redmi Note 13 128GB/6GB
Smartphone · LPDDR4X SDRAM - 6 GB + op til 8 GB · OLED-skærm - 2400 x 1080 pixels - 6.67" - (120 Hz) - AMOLED - Corning Gorilla Glass 3 (ridseresistant glas) · Qualcomm Snapdragon 685 2.8 GHz (8-kerners)
Sammenlign priser på Xiaomi Redmi Note 13 128GB/6GB fra 2.047,00 kr. kr. til 2.047,00 kr. kr. fra 1 forhandler(e).
2.047,00 kr.
INKL. FRAGTLaveste pris inkl. fragt: 2.047,00 kr. · 1 forhandlere
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Varenummer | 3226094 |
| Model | MZB0FYFEU |
| Ean | 6941812759462 |
| Til producentens hjemmeside | www.mi.com/en/ |
| Produktbeskrivelse | Xiaomi Redmi Note 13 - midnat sort - 4G smartphone - 128 GB - GSM |
| Produkttype | Smartphone |
| Skærm | OLED-skærm - 2400 x 1080 pixels - 6.67" - (120 Hz) - AMOLED - Corning Gorilla Glass 3 (ridseresistant glas) |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 685 2.8 GHz (8-kerners) |
| Grafikaccelerator | Qualcomm ADRENO 610 |
| Hukommelse | RAM 6 GB / 128 GB |
| Understøttede hukommelseskort | microSDXC åbning - op til 1 TB |
| Operativsystem | Med MIUI 14 |
| Hovedkamera | 108 Megapixel - f/1.75 - fokus: automatisk |
| Andet kamera | 8 Megapixel - ultrabred synsvinkel-objektiv - f/2.2 |
| Producent | Xiaomi |
| Tredje kamera | 2 Megapixel - macrokamera |
| Frontkamera | 16 Megapixel f/2.4 |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| SIM-kort | Dual-SIM - nano SIM |
| Trådløs grænseflade | NFC, Bluetooth, Wi-Fi 5 |
| Sikkerhedsenheder | Ansigtskendelsen, fingeraftrykslæser (under display med hjertefrekvensovervågning) |
| Stikforbindelser | 3, 5 mm headsetstik, USB-C |
| Standby-tid | Op til 552 timer |
| Beskyttelse | Sprøjteresistent, støvresistent |
| Farve | Midnat sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 75.55 mm x 7.97 mm x 162.24 mm |
| Vægt | 188.5 g |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 0.77 W/kg (head) 0.978 W/kg (body) 2.032 W/kg (lem) |
| Formfaktor | Berøring |
| Bredde | 75.55 mm |
| Dybde | 7.97 mm |
| Højde | 162.24 mm |
| Dækfarve | Midnat sort |
TILSLUTNINGER
| Forbindelsestype | USB Type-C - 24 pin USB-C Hovedsætjack - 3,5 mm mini jack |
HUKOMMELSE
| RAM | LPDDR4X SDRAM - 6 GB + op til 8 GB |
| Intern hukommelseskapacitet | 128 GB |
| Hukommelsesinterface | UFS 2.2 |
| Understøttede Flash Hukommelses Kort | microSD, microSDHC, microSDXC - op til 1 TB |
PROCESSOR
| Type | Qualcomm Snapdragon 685 |
| Clock-frekvens | 2.8 GHz |
| Antal processorkerner | 8-kerners |
BATTERI
| Kapacitet | 5000 mAh |
| Standby-tid | 552 timer |
| Run Time detaljer | Standby: op til 552 timer Navigation: op til 12 timer Afspilning (video): op til 20 timer Afspilning (lyd): op til 174 timer |
| Genopladningstid | 70 min |
KOMMUNIKATIONER
| Dataoverførsel | FDD-LTE, TDD-LTE |
| 2G Bånd | 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM |
| 3G UMTS Bånd | Bånd 1, Bånd 5, Bånd 8 |
| 3G UMTS-frekvens | 2100, 850, 900 |
| 4G LTE Bånd | Bånd 1, Bånd 3, Bånd 5, Bånd 7, Bånd 8, Bånd 20, Bånd 28, Bånd 38, Bånd 40, Bånd 41 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1800+, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD, FDD 700 APT, TDD 2600, TDD 2300, TDD 2500 |
| Trådløs grænseflade | NFC, Bluetooth 5.1, IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
FRONTKAMERA
| Sensoropløsning | 16 Megapixel |
| Objektivblænder | F/2.4 |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps |
MOBILTELEFON
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Generation af mobilt bredbånd | 4G |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| Bruger-grænseflade | MIUI 14 |
| Navigation | GPS, GLONASS, BDS, Galileo |
| SIM-korttype | Nano SIM |
| Antal SIM-kort | Dual-SIM |
| SIM-kortkonfigurationsdetaljer | Nano SIM + nano SIM/microSD |
| Input-enhed | Multi-touch |
SKæRM
| Type | OLED-skærm |
| Teknologi | AMOLED |
| Diagonal størrelse | 6.67" |
| Display opløsning | 2400 x 1080 pixels |
| Displayformat | Fuld HD+ |
| Maks. lysstyrke | 1800 cd/m² |
| Genindlæsningshastighed | 120 Hz |
| Berøringsprøvetagningshastighed | 240 Hz |
| Kontrastforhold | 5000000:1 |
| Beskyttelse | Corning Gorilla Glass 3 (ridseresistant glas) |
| Egenskaber | 100% DCI-P3, Sollys-tilstand, Læsningstilstand, våd berøring-teknologi |
HOVEDKAMERA
| Sensoropløsning | 108 Megapixel |
| Objektivblænder | F/1.75 |
| Pixelstørrelse | 0.64 μm |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Kameratilstande | 108 MP Ultra-klar tilstand, stående tilstand, Macro-tilstand, filmCamera |
| Lyskilde | LED-blitz |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps |
| Funktioner | 9-i-1 til 1, 92 μm pixel, 3x Lossless Zoom, Xiaomi Imaging Engine |
MEDIEAFSPILLER
| Lydforbedringer | Dolby Atmos-lydteknologi |
TELEFON-EGENSKABER
| Sensorere | Proximity sensor, lyssensor for omgivelser, accelerationsmåler, digitalkompas, gyroskop |
| Sikkerhedsenheder | Ansigtskendelsen, fingeraftrykslæser (under display med hjertefrekvensovervågning) |
| Sikkerhedsteknologi | AI-ansigtsoplåsning |
| Ekstra egenskaber | Fast Charging, dobbelte stereohøjttalere, IR blaster, Dynamic RAM Expansion-teknologi, Smart Charging Engine, Battery Health 3.0 |
GRAFIKSYSTEM
| Grafikaccelerator | Qualcomm ADRENO 610 |
ANDET-KAMERA
| Sensoropløsning | 8 Megapixel |
| Objektivtype | Ultrabred synsvinkel-objektiv |
| Objektivåbning | F/2.2 |
TREDJE-KAMERA
| Sensorfølsomhed | 2 Megapixel |
| Funktioner | Macrokamera |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
