OnePlus Nord 3 128GB/8GB
Smartphone · LPDDR5X SDRAM - 8 GB · OLED-skærm - 2772 x 1240 pixels - 6.74" - 450 ppi - (120 Hz) - 20.1:9 - Super Fluid AMOLED - HDR · MediaTek Dimensity 9000
Sammenlign priser på OnePlus Nord 3 128GB/8GB fra 1.787,00 kr. kr. til 1.792,00 kr. kr. fra 2 forhandler(e).
1.787,00 kr.
INKL. FRAGTLaveste pris inkl. fragt: 1.787,00 kr. · 2 forhandlere
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Varenummer | 3176094 |
| Model | 5011103075 |
| Ean | 6921815625049 |
| Til producentens hjemmeside | www.oneplus.com |
| Kontakt producent | service.oneplus.com/dk/contact |
| Højde | 162.6 mm |
| Produktbeskrivelse | OnePlus Nord 3 5G - støvgrøn - 5G smartphone - 128 GB - GSM |
| SAR værdi | 0, 993 W/kg (hoved), 1.211 W/kg (body), 2, 745 W/kg (lem) |
| Skærm | OLED-skærm - 2772 x 1240 pixels - 6.74" - 450 ppi - (120 Hz) - 20.1:9 - Super Fluid AMOLED - HDR |
| Bredde | 75.1 mm |
| Processor | MediaTek Dimensity 9000 |
| Materiale | Skinnende celadon-glas |
| Grafikaccelerator | ARM Mali-G710 MC10 |
| Produkttype | Smartphone |
| Hukommelse | RAM 8 GB / 128 GB |
| Vægt | 193.5 g |
| Operativsystem | OxygenOS 13.1 (baseret på Android 13) |
| Dækfarve | Støvgrøn |
| Hovedkamera | 50 Megapixel - IMX890 sensor - f/1.8 - fokus: automatisk |
| Dybde | 8.1 mm |
| Andet kamera | 8 Megapixel - ultrabred synsvinkel-objektiv - f/2.2 |
| Formfaktor | Berøring |
| Tredje kamera | 2 Megapixel - macrokamera |
| Producent | OnePlus |
| Frontkamera | 16 Megapixel f/2.4 - fikseret fokus |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| SIM-kort | Dual-SIM - nano SIM |
| Trådløs grænseflade | NFC, Wi-Fi 5, Bluetooth |
| Sikkerhedsenheder | Fingeraftrykslæser (under display), ansigtskendelsen |
| Stikforbindelser | USB-C |
| Farve | Støvgrøn |
| Dimensioner (B x D x H) | 75.1 mm x 8.1 mm x 162.6 mm |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 0.993 W/kg (head) 1.211 W/kg (body) 2.745 W/kg (lem) |
TILSLUTNINGER
| Forbindelsestype | USB Type-C - 24 pin USB-C |
HUKOMMELSE
| Intern hukommelseskapacitet | 128 GB |
| Hukommelsesinterface | UFS 3.1 |
| RAM | LPDDR5X SDRAM - 8 GB |
PROCESSOR
| Type | MediaTek Dimensity 9000 |
BATTERI
| Kapacitet | 5000 mAh |
| Hurtigopladningsteknologi | SuperVOOC Flash Charge technology |
KOMMUNIKATIONER
| 2G Bånd | 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM |
| 4G LTE Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 3, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 7, Bånd 8, Bånd 12, Bånd 17, Bånd 18, Bånd 19, Bånd 20, Bånd 25, Bånd 26, Bånd 28, Bånd 32, Bånd 38, Bånd 39, Bånd 40, Bånd 41, Bånd 66 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700b, FDD 800 nedre, FDD 800 øvre, FDD 800 DD, FDD 1900+, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 1500 L, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500, FDD 1700 - 2110 AWS-3 |
| 3G UMTS Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 6, Bånd 8, Bånd 19 |
| 5G NR-frekvens | FDD 2100, FDD 1900PCS, FDD 1800, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800, FDD 700APT, TDD TD 2600, TDD TD 2500, FDD AWS-3, TDD TD 3700, TDD TD 3500, TDD 2300, FDD 1900, n12 |
| Trådløs grænseflade | NFC, IEEE 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.3 |
| 5G NR-bånd | N1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n41, n66, n77, n78, n40, n25, n12 |
| 3G UMTS-frekvens | 2100, 1900, 1700, 850, 800, 900, 800 |
| Dataoverførsel | LTE, LTE Advanced, FDD-LTE, TDD-LTE, 5G NR FR1 |
FRONTKAMERA
| Kameratilstande | Tidsforkortet tilstand, stående tilstand, Nightscape-optagelsestilstand, Pano-tilstand, Filter-tilstand, Retoucheringstilstand, Rolig tilstand |
| Fokusjustering | Fikseret fokus |
| Objektivblænder | F/2.4 |
| Lyskilde | Displayblitz |
| Special Effects | HDR |
| Sensoropløsning | 16 Megapixel |
| Fokuslængde ækvivalent med 35 mm kamera | 24mm |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps |
| Funktioner | Electronic Image Stabilizer (EIS), Group Shot 2.0 |
| Pixelstørrelse | 1 μm |
MOBILTELEFON
| Operativsystem | OxygenOS 13.1 (baseret på Android 13) |
| Navigation | GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, BDS |
| Input-enhed | Multi-touch |
| SIM-korttype | Nano SIM |
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Antal SIM-kort | Dual-SIM |
| Generation af mobilt bredbånd | 5G |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
SKæRM
| HDR-teknologi | HDR10+ |
| Teknologi | Super Fluid AMOLED |
| Berøringsprøvetagningshastighed | 1000 Hz |
| Display opløsning | 2772 x 1240 pixels |
| Type | OLED-skærm |
| Diagonal størrelse | 6.74" |
| Farvedybde | 1, 07 milliarder farver |
| Genindlæsningshastighed | 120 Hz |
| Egenskaber | Farvetemperaturjustering, autojusterende lysstyrke, Bredt farvedisplay (P3), Øjekomforttilstand, Mørk tilstand, sRGB support, Skærmfarvetilstand, Skærm farve pro-tilstand, Billedskærper, Bright HDR-videotilstand, 40-120 Hz Adaptive Dynamic Frame Rate, Videofarveforstærker |
| HDR | Ja |
| Formatforhold | 20.1:9 |
| Maks. lysstyrke | 1450 cd/m² |
| Pixeltæthed | 450 ppi |
HOVEDKAMERA
| Kameratilstande | Tidsforkortet tilstand, Slow motion-tilstand, stående tilstand, Nightscape-optagelsestilstand, Pano-tilstand, Filter-tilstand, Macro-tilstand, Video Portrait Mode, Dual-View Video, Movie Mode, Tekstscanner, Ultra Steady Mode, Retoucheringstilstand |
| Optisk billedstabilisator | Optical Image Stabilizer (OIS) |
| Objektivblænder | F/1.8 |
| Sensornavn | Sony IMX890 sensor |
| Sensoropløsning | 50 Megapixel |
| Fokuslængde ækvivalent med 35 mm kamera | 24mm |
| Objektivkonstruktion | 6-element |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps, 3840 x 2160 (4K) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 60 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 60 fps, Super slow motion-video 1920 x 1080 (1080p) ved 120 fps, Super slow motion-video 1280 x 720 (720p) ved 240 fps |
| Funktioner | Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Electronic Image Stabilizer (EIS), Continuous Auto Focus (CAF), omnidirectional autofocus, AI Scene Enhancement, AI hightlight-video, Video Editor, TurboRAW-algoritme |
| Specielle effekter | HDR, Bokeh-effekt |
| Hybridzoom | 20x |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Lyskilde | LED-blitz |
| Sensorstørrelse | 1/1.56" |
| Pixelstørrelse | 1 μm |
MEDIEAFSPILLER
| Lydforbedringer | Dolby Atmos-lydteknologi |
| Digitale lydstandarder understøttet | WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, FLAC, OGG, MIDI, APE (Monkey's Audio), apt-X, LDAC, OPUS, SBC, apt-X HD |
| Supported Digital Video Standards | MKV, FLV, AVI, MPEG-4, WMV, ASF, TS, M2TS, WebM, 3GPP, MP4 |
TELEFON-EGENSKABER
| Sikkerhedsenheder | Fingeraftrykslæser (under display), ansigtskendelsen |
| Sensorere | Accelerationsmåler, lyssensor for omgivelser, proximity sensor, digitalkompas, farvetemperatursensor, gyroskop, sensorkerne |
| Sikkerhedsteknologi | Face Unlock |
| Ekstra egenskaber | Multitasking, Noise Cancellation-teknologi, MIMO-teknologi, Gesture Controls, Haptisk vibrationsmotor, Alert Slider, dobbelte stereohøjttalere, IR blaster, RAM-Vita, HyperTouch Engine, stort VC Cooling System |
GRAFIKSYSTEM
| Grafikaccelerator | ARM Mali-G710 MC10 |
ANDET-KAMERA
| Objektivåbning | F/2.2 |
| Sensoropløsning | 8 Megapixel |
| Objektivtype | Ultrabred synsvinkel-objektiv |
| Synsfelt (FoV) | 112 grad(er) |
| Pixelstørrelse | 1.12 μm |
TREDJE-KAMERA
| Sensorfølsomhed | 2 Megapixel |
| Funktioner | Macrokamera |
| Indeholder | 4 cm makrofotografi |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
