| Dataforbindelsesprotokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, Bluetooth 4.0 LE |
| Autentificeringsmetode | Secure Shell (SSH), RADIUS, X.509 certifikater, Extended Service Set ID (ESSID), Extensible Authentication Protocol (EAP) |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11e, IEEE 802.11n, IEEE 802.3az, UPnP, IEEE 802.11r, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Pakningstype | Desktop |
| Processor | 1 x ARM 717 MHz |
| Routingprotokol | RIP-1, RIP-2, BGP, EIGRP, VRRP, NHRP, OSPFv2, statisk IP routing, GRE |
| Indbygget udstyr | LED-panel, GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS |
| Krypterings algoritme | DES, trippel DES, RC2, CAST, TLS, SSL 3.0, PEAP, TKIP, AES-CCMP, 128-bit AES, 192-bit AES, 256-bit AES, WPA2-PSK, WPA2-Enterprise, IKEv2, WEP, 256-bit AES-CBC, 128-bit AES-CBC, WPA3, 192-bit AES-CBC, IKEv1, WPA3-SAE |
| Frekvensbånd | 2, 4 GHz/5 GHz |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, SNMP 2, Telnet, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SSH, SSH-2, CLI, TR-069, JSON-RPC, Modbus, NTP, MQTT |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Kapacitet | Samvirkende tilslutninger: 150 |
| Statusindikatorer | Portstatus, strøm, signalstyrke, 5 GHz, 2.4 GHz |
| Egenskaber | Firewallbeskyttelse, NAT-understøtning, VPN support, aktivitet, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), ALG-understøttet, E-mail advarsel, MAC-adresse-filtrering, Tilgangspunkt, drift, firmware kan opgraderes, SMS alarmer, port fremsendelse, nulstillingsknap, DHCP videresendelse, SNMP fælde, GRE tunneling, mærket VLAN, SYN Flooding, Captive Portal, MU-MIMO teknologi, WOL, systemlog, WMM support, passiv PoE-understøttet, QoS, Web Filtering, IPSec NAT-T, Hotspot Access Point Capability, DMVPN, DLNA support, PPP, DMZ-support, portbaseret VLAN, sort liste, hvidliste, brotilstand, DDoS Protection, aluminiumskabinet, VoIP-gennemløbssupport |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs, kablet |
| Netværks/overføselsprotokol | TCP/IP, PPTP, UDP/IP, L2TP, NTP, ICMP/IP, IPSec, PPPoE, ARP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, HTTP, HTTPs, IPv4, IPv6 |
| Enhedstype | Trådløs router - 5-port switch (integreret) |
| RAM | 256 MB DDR3 SDRAM |
| Producent | Teltonika |