| Varenummer | 3086294 |
| Model | C1101-4P |
| Ean | 0889728131049 |
| Til producentens hjemmeside | www.cisco.com/web/DK/index.html |
| Produktbeskrivelse | Cisco Integrated Services Router 1101 - router - monterbar på stativ |
| Antal WAN porte | 1 |
| Effekt | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensioner (B x D x H) | 19.05 cm x 15.24 cm x 2.79 cm |
| Vægt | 1.76 kg |
| Dataforbindelsesprotokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Autentificeringsmetode | RADIUS |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.11i, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag, IEEE 802.11r, EN 61000-3-2, EN55022, ICES-003, EN 61000-3-3, CISPR 22, CB, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, EN 60950-1, VCCI V-3, IEC 60950-1 Second Edition, AS/NZS CISPR 22, CNS 13438, EN 301 489-7, EN 301 489-1, FCC CFR47 Part 22, FCC CFR47 Part 24, EN 300 386, IEC 60950-1 First Edition, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 301 489-24, EN 301 908-1, EN 301 908-2, EN 301 511, EN 301 908-13 |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| Routingprotokol | OSPF, IS-IS, RIP-1, RIP-2, BGP, EIGRP, HSRP, DVMRP, VRRP, PIM-SM, statisk IP routing, IGMPv3, GRE, PIM-SSM, police-baseret routing (PBR), MPLS, Bidirectional Forwarding Detection (BFD), RSVP |
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Krypterings algoritme | DES, trippel DES, SHA, MD5, IKE, ECDSA, 128-bit AES, 256-bit AES, 1024-bit RSA, 2048-bit RSA, 256-bit SHA, 512-bit SHA, 748-bit RSA, 384-bit SHA |
| Protokol til fjernadministration | SNMP, RMON, CLI, TR-069 |
| Flashhukommelse | 4 GB |
| Egenskaber | CBWFQ, WRED, ACL support, QoS, DMVPN, NetFlow, MRC, IPFIX, CSD, LISP, pakkesammenlægning A-MPDU, pakkesammenlægning A-MSDU, MIB II, AVC, AAA, DFS, ERSPAN, EEM |
| Præstation | Krypteringsgennemløb: 350 Mbps |
| Netværks/overføselsprotokol | IPSec, PPPoE, DHCP, DNS, L2TPv3 |
| Enhedstype | Router - 4-port switch (integreret) |
| RAM | 4 GB |
| Producent | Cisco |