Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vært Tilslutning | Gigabit Ethernet |
| Maks. antal understøttet | 108 TB |
| Højde | 16.6 cm |
| Installeret udstyr/antal moduler | 0 (installeret) / 4 (maks.) |
| Bredde | 19.9 cm |
| Vægt | ) |
| Dybde | 22.3 cm |
| Totale lagringskapacitet | 0 GB |
| Enhedstype | NAS-server |
| Producent | Synology |
| Indbygget udstyr | 2 x blæsere, LED-panel |
| Lokalisering | Engelsk, Tysk, Fransk, Italiensk, Spansk, Dansk, Norsk, Svensk, Hollandsk, Russisk, Polish, Ungarsk, Portugisisk, Brasiliansk portugisisk, Tyrkisk, Tjekkisk, thailansk, Japansk, Koreansk, Kinesisk (traditionelt), Kinesisk (forenklet) |
EFFEKT
| Strømforbrugs-stand by | 8.45 Watt |
| Strømforsyning | 90 Watt |
| Strømforbrug ved drift | 28.3 Watt |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strømenhed | Ekstern strømadapter |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Ekspansionsåbninger | 2 (total) / 2 (fri) x M.2 2280 1 (total) / 1 (fri) x SO DIMM 260-pins |
| Udvidelses-båse | 4 (total) / 4 (fri) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Interface | 2 x USB 3.2 Gen 1 - Type A 2 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 |
DIVERSE
| Medfølgende ledninger | 2 x netværkskabel |
| Inkluderet tilbehør | Tilbehørspakke, strømkabel |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Overensstemmelsesstandarder | FCC, BSMI, VCCI, RCM, UKCA, EAC, CCC, KC, RoHS |
| Egenskaber | 92 mm køleblæser, strømgendannelse, skemalagt strøm til/fra, Citrix Ready, slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), nulstillingsknap |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| Med software | McAfee AntiVirus (prøve), Synology Central Management System |
NETVæRK
| Dataforbindelsesprotokol | 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE |
| Overensstemmelsesstandarder | DLNA-CERTIFICERET |
| Krypterings algoritme | AES-NI |
| Præstation | Maksimal antal volumen: 64 Maksimum samtidige forbindelser: 500 Lokal brugerkonto: 2048 Lokal gruppekonto: 256 Maksimal antal delte mapper: 512 Maksimum antal delte mapper-synkroniseringsopgaver: 8 Hybrid delt mappenummer: 10 Syslog: 800 events per second Sekventiel læsning: 226 MB/s Sekventiel skrivning: 224 MB/s |
| Netværks/overføselsprotokol | iSCSI, FTP, CIFS |
| Egenskaber | Væk på LAN (WOL), SSD read-write cache, SSD-pynt, RAID-migration, Access Control List (ACL) support, NFS Kerberos-autentificering, Høj rådighedsgrad, OpenStack-kompatibel, VPN-server |
| Protokol til fjernadministration | HTTP, HTTPS, SNMP, LDAP |
| Netværkservicekompatibilitet | Apple File Protocol (AFP), Server Message Block (SMB), FTP, Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), Server Message Block 2.0 (SMB 2.0), Server Message Block 3.0 (SMB 3.0), Network File System v3 (NFS v3), Network File System v4 (NFS v4), Network File System v4.1 (NFS v4.1), Calendaring Extensions to WebDAV (CalDAV) |
SIKKERHED-DVR
| Understøttede IP Kameraer | 40 |
| Billed Opløsning | 1280x720, 1920x1080, 2048x1536, 2591x1944, 3840x2160 |
| Kompressionsformat | H.264, H.265 |
PROCESSOR-/-HUKOMMELSE
| Antal installerede processorer | 1 x Intel Celeron J4125 2 GHz |
| Maks. antal understøttet | 1 |
| Antal kerner | Quad-Core |
| Max Turbo Speed | 2.7 GHz |
| RAM | 2 GB (installeret) / 6 GB (understøttet) - DDR4 |
CONTROLLER-FOR-LAGRING
| Type | RAID |
| RAID-niveau | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, JBOD |
| Interfacetype | SATA 6Gb/s |
Synology DS423+ er en avanceret NAS (Network Attached Storage) enhed designet til både hjemmebrugere og små virksomheder, der har behov for pålidelig datalagring og -administration. Med dens 4-bay design kan brugerne installere op til fire harddiske, hvilket giver mulighed for omfattende datakapacitet, helt op til 80 TB. Dette gør DS423+ ideel til dem, der søger en enkel løsning til centralisering af deres data, såvel som til sikkerhedskopiering og deling af filer.
