Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vært Tilslutning | 25 Gigabit Ethernet |
| Pakningstype | Rackversion |
| Højde | 8.83 cm |
| Indbygget udstyr | LED-panel |
| Installeret udstyr/antal moduler | 0 (installeret) / 24 (maks.) |
| Bredde | 48.097 cm |
| Vægt | 15.2 kg () |
| Dybde | 51.023 cm |
| Totale lagringskapacitet | 0 GB |
| Enhedstype | NAS-server |
| Producent | QNAP |
EFFEKT
| Strømforsyning | 1100 Watt |
| Antal installeret | 2 |
| Maks. antal understøttet | 2 |
| Skema til overskudsspænding | 1+1 |
| Nødvendig spænding | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Strømenhed | Intern strømforsyning |
| Overskudsspænding | Ja |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Ekspansionsåbninger | 1 x PCI Express 4.0 x16 2 x PCI Express 4.0 x8 2 x PCI Express 4.0 x4 16 (total) / 8 (fri) x DIMM 288-pin |
| Udvidelses-båse | 24 (total) / 24 (fri) x hot-swap - 2.5" |
| Interface | 2 x USB 3.2 Gen 1 - Type A 2 x 2.5 Gigabit Ethernet - RJ-45 4 x Ethernet 25Gb - SFP28 |
DIVERSE
| Overensstemmelsesstandarder | ISO 7779, TLS v1.1, TLS v1.0, TLS v1.2, FIPS 140-2, SSL |
| Medfølgende ledninger | 1 x netværkskabel |
| Egenskaber | Dobbeltboot, nulstillingsknap, 4 indbyggede køleblæsere, hørbar alarm, S.M.A.R.T. support, strøm til efter strømafbrydelse, skemalagt strøm til/fra, LDAP support |
| Inkluderet tilbehør | 96 x fladhovedskruer (til 2, 5" HDD), 2 x strømkabler |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| Operativsystem til lagring | QNAP QuTS hero 4.5.0 |
| OS nødvendig | Apple MacOS X 10.10 eller nyere, CentOS 7.0, Red Hat Enterprise Linux 6.6, SuSE Linux 12 eller nyere, Ubuntu 14.04, IBM AIX 7, Oracle Solaris 10 eller senere, Microsoft Windows 7 / 8 / 10, Microsoft Windows Server 2008 R2, Microsoft Windows Server 2012, Microsoft Windows Server 2012 R2, Microsoft Windows Server 2016, Microsoft Windows Server 2019 |
NETVæRK
| Dataforbindelsesprotokol | 25GbE, 2.5GbE, 1GbE, 100Mb LAN |
| Overensstemmelsesstandarder | UPnP |
| Egenskaber | Hardwarekryptering, Jumbo Frames support, nulstillingsknap, IPv4 og IPv6 dobbelt stak, DHCP klient, DHCP server, WiFi USB donglesupport, statisk routing, Link Aggregation, port-trunking, failover-beskyttelse, aktivitet, NAT-understøtning, Spanning Tree Protocol (STP) support, webserver, E-mail advarsel, SMS alarmer, push-notifikation, SSD-pynt, kompression (volumen og LUN), deduplication (volumen og LUN), billede (mappe og LUN), iSCSI LUN klon/snapshot, VJBOD Cloud, væk på LAN (WOL), understøttet af LDAP, myQNAPcloud, Qsync, fildeling, resultat register, Syslog understøttet, FTP server, FXP-support, filstation, Qfiling, hybrid backup-synkronisering, Amazon Glacier suport, Amazon S3 support, Microsoft Azure support, Google Drive-support, OpenStack Swift-kompatibel, Dropbox support, Alibaba Cloud OSS support, Amazon Cloud Drive support, Backblaze B2 support, Microsoft OneDrive support, HiDrive-support, hubiC-support, Yandex Disk support, RTRR-klient, RTRR-server, båndbreddekontrol, Rsync-kompatibel, Apple Time Machine kompatibel, indbygget hardware transcoding, QuMagie, 1080 p opløsnings-support, 720 p opløsnings-support, Fotoalbumserver, Qsirch, VPN-server, VPN-klient, OpenVPN-klient, OpenVPN server, DLNA Media Server, Q'center (NAS CMS), Qfinder Pro, Chromecast support, download klient, BitTorrent Client, Qcontactz, IFTTT-agent, Qmiix-agent, anti-malware beskyttelse, Access Control List (ACL) support, anti-virusbeskyttelse, OpenStack-kompatibel |
| Krypterings algoritme | AES-NI, 256-bit AES, FIPS 140-2, SSL, TLS |
| Protokol til fjernadministration | HTTPS, HTTP, SSH, Telnet, SMTP, SNMP 2, SNMP 3, SFTP, TFTP, LDAP |
| Netværkservicekompatibilitet | DHCP, DDNS, HTTPS, HTTP, Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), FTP, Microsoft CIFS, Apple File Protocol (AFP), Server Message Block (SMB), Microsoft Active Directory (AD), Network File System v3 (NFS v3), Network File System v4 (NFS v4), File Level Security (ACLs), SFTP |
| Netværks/overføselsprotokol | IPv4, IPv6, TCP/IP, DHCP, DDNS, HTTPs, HTTP, FTP, Telnet, SMB, iSCSI, SMTP, SFTP, NFS, PPTP, L2TP, IPSec |
MåL-&-VæGT-(FORSENDELSE)
| Vægt ved forsendelse | 21.86 kg |
PROCESSOR-/-HUKOMMELSE
| Antal installerede processorer | 1 x AMD EPYC 7302P 3 GHz |
| Maks. antal understøttet | 1 |
| Egenskaber | ECC, registreret |
| Antal kerner | 16-core |
| Installeret flashhukommelse | 5 GB |
| Max Turbo Speed | 3.3 GHz |
| RAM | 256 GB (installeret) / 4 TB (understøttet) - DDR4 |
CONTROLLER-FOR-LAGRING
| Type | RAID |
| RAID-niveau | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50, RAID 60, JBOD |
| Interfacetype | PCI Express 3.0 x4 (NVMe) |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.


