Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vært Tilslutning | Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet |
| Pakningstype | Rackversion - 2U |
| Højde | 8.8 cm |
| Installeret udstyr/antal moduler | 0 (installeret) / 12 (maks.) |
| Bredde | 48.2 cm |
| Vægt | 11.5 kg () |
| Dybde | 55.2 cm |
| Totale lagringskapacitet | 0 GB |
| Enhedstype | NAS-server |
| Producent | Synology |
EFFEKT
| Strømforsyning | 500 Watt |
| Antal installeret | 1 |
| Strømforbrug ved drift | 119.95 Watt |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strømenhed | Intern strømforsyning |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Ekspansionsåbninger | 2 (total) / 1 (fri) x DIMM 288-pin 1 (total) / 1 (fri) x PCI Express 3.0 x8 (x4 tilstand) |
| Udvidelses-båse | 12 (total) / 12 (fri) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Interface | 2 x Ethernet 1000Base-T 1 x Ethernet 10Gb - RJ-45 2 x USB 3.2 Gen 1 1 x administration |
DIVERSE
| Overensstemmelsesstandarder | FCC, BSMI, VCCI, RCM, UKCA, EAC, CCC, KC, UL, RoHS |
| Egenskaber | 3 indbyggede køleventilatorer, strømgendannelse, skemalagt strøm til/fra, Citrix Ready |
| Inkluderet tilbehør | Tilbehørspakke, strømkabel |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| Med software | McAfee AntiVirus (prøve) |
| Operativsystem til lagring | Synology DiskStation Manager |
NETVæRK
| Dataforbindelsesprotokol | 1GbE, 10GbE |
| Egenskaber | Link Aggregation, failover-beskyttelse, B-træ filsystem (Btrfs), EXT4 filsystem, væk på LAN (WOL), væk på WAN (WOW), SSD read-write cache, SSD-pynt, Synology Hybrid RAID, RAID-migration, Access Control List (ACL) support, NFS Kerberos-autentificering, understøttet af LDAP, DLNA Media Server, VPN-server, MailPlus-server, firewallbeskyttelse, delt mappe-kryptering, SMB-kryptering, Rsync-kompatibel, login auto-blokering, Let's Encrypt |
| Krypterings algoritme | AES-NI, SSL, TLS |
| Protokol til fjernadministration | SNMP, SSH |
| Netværkservicekompatibilitet | Apple File Protocol (AFP), FTP, Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), Server Message Block (SMB), Server Message Block 2.0 (SMB 2.0), Microsoft CIFS, Server Message Block 3.0 (SMB 3.0), Network File System v3 (NFS v3), Network File System v4 (NFS v4), Network File System v4.1 (NFS v4.1), Calendaring Extensions to WebDAV (CalDAV), SFTP |
| Netværks/overføselsprotokol | HTTP, HTTPs, PPTP, OpenVPN, L2TP |
SIKKERHED-DVR
| Understøttede IP Kameraer | 50 |
| Billed Opløsning | 1280x720, 1920x1080, 2048x1536, 2591x1944, 3840x2160 |
| Kompressionsformat | H.264, H.265 |
PROCESSOR-/-HUKOMMELSE
| Antal installerede processorer | 1 x AMD Ryzen V1780B 3.35 GHz |
| Maks. antal understøttet | 1 |
| Egenskaber | ECC, ikke bufferet |
| Antal kerner | Quad-Core |
| Max Turbo Speed | 3.6 GHz |
| RAM | 8 GB (installeret) / 32 GB (understøttet) - DDR4 |
CONTROLLER-FOR-LAGRING
| Type | RAID |
| RAID-niveau | JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10 |
| Interfacetype | SATA 6Gb/s |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.



