Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vært Tilslutning | Gigabit Ethernet |
| Maks. antal understøttet | 108 TB |
| Højde | 22.4 cm |
| Bredde | 16.6 cm |
| Vægt | 700 g () |
| Dybde | 7.1 cm |
| Enhedstype | NAS-server |
| Producent | Synology |
EFFEKT
| Strømforbrugs-stand by | 3.44 Watt |
| Strømforsyning | 36 Watt |
| Strømforbrug ved drift | 10.69 Watt |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strømenhed | Ekstern strømadapter |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Udvidelses-båse | 1 (total) / 1 (fri) x hot-swap - 3.5" |
| Interface | 2 x USB 3.2 Gen 1 - Type A 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 |
DIVERSE
| Overensstemmelsesstandarder | RoHS, FCC, BSMI, VCCI, RCM, UKCA, EAC, CCC, KC |
| Egenskaber | 60 mm køleblæser, slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat) |
| Medfølgende ledninger | 1 x netværkskabel |
| Inkluderet tilbehør | Tilbehørspakke |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
NETVæRK
| Egenskaber | Væk på LAN (WOL), plan til/fra, 1 blæser |
| Netværkservicekompatibilitet | Apple File Protocol (AFP), Server Message Block (SMB), Network File System (NFS), FTP, Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), Calendaring Extensions to WebDAV (CalDAV) |
| Netværks/overføselsprotokol | SMB, NFS, FTP, iSCSI, Telnet, PPTP, OpenVPN, L2TP |
| Dataforbindelsesprotokol | 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE |
| Præstation | Maksimal volumentstørrelse: 108 TB Maksimum samtidige forbindelser: 200 Lokal brugerkonto: 1024 Lokal gruppekonto: 256 Maksimal antal delte mapper: 256 |
| Protokol til fjernadministration | SNMP, SSH |
SIKKERHED-DVR
| Understøttede IP Kameraer | 12 |
| Billed Opløsning | 1280x720, 1920x1080, 2048x1536, 2591x1944, 3840x2160 |
| Kompressionsformat | H.264, H.265 |
PROCESSOR-/-HUKOMMELSE
| Antal installerede processorer | 1 x Realtek Semiconductor RTD1619B 1.7 GHz |
| Maks. antal understøttet | 1 |
| Antal kerner | Quad-Core |
| RAM | 1 GB DDR4 |
Synology DS124 er en innovativ NAS (Network Attached Storage) server, designet til små og mellemstore virksomheder samt privat brugere, der ønsker at centralisere, organisere og dele deres data effektivt. Med en kompakt størrelse og elegant design er DS124 perfekt til brug i hjemmet eller på kontoret, hvor pladsen kan være begrænset. Denne enhed understøtter op til 108 TB lagerkapacitet, hvilket gør den ideel til databaser, multimediefiler og sikkerhedskopier.



