Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Specifikationsoverensstemmelse | ATX12V |
| PSU formfaktor | ATX |
| Enhedstype | Strømforsyning - intern |
| Producent | Seasonic |
DIVERSE
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 100,000 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | TUV, BSMI, CB, CCC, RoHS, WEEE, cTUVus, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, REACH, EAC, RCM |
| Kølesystem | 120 mm ventilator |
| Egenskaber | Kontakt for tænd/sluk, beskyttelse mod overophedning, beskyttelse mod overstrøm, overspændingsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse, beskyttelse mod underspænding, kortslutnings beskyttelse, DC-DC teknologi, Smart & Silent Fan Control (S2FC), køleblæser til flydende dynamisk leje, semi-modulær |
STRøMENHED
| Effektivitet | 87% at 20% Load, 90% at 50% Load, 87% at 100% Load |
| Nødvendig frekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangspænding | +3.3, +5, ±12 V |
| Strømkapacitet | 650 Watt |
| Output Current | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 54 A -12V - 0.3 A +5VSB - 3 A |
| Indgangspænding | AC 100-240 V |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Modulær Kabel Administration | Ja |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion 1 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion 2 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion 6 x 15 pin Serial ATA strøm 3 x 4-PIN intern strøm 1 x 4-PIN mini-strømforsyningsforbinder |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 50 °C |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
BæREDYGTIGHEDSOPLYSNINGER
| ENERGY STAR | Ja |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.




