Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Varenummer | 3064514 |
| Model | NTH-100 |
| Ean | 0698813007912 |
| Til producentens hjemmeside | rode.com/en/headphones |
| Produktbeskrivelse | RØDE - hovedtelefoner |
| Hovedtelefonmodeller | Fuld størrelse |
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Hovedtelefonteknologi | Dynamisk |
| Lydudgangsmodus | Stereo |
| Audiospecifikationer | Frekvenssvar 5 - 35000 Hz - Følsomhed 110 dB |
| Impedans | 32 Ohm |
| Maks. inputstrøm | 1700 mW |
| Membrantype | Mylar |
| Støvisolering | Ja |
| Højde | 18.8 cm |
| Anbefalet brug | Professionel audio - transmission, optagelse, streaming |
| Bredde | 19 cm |
| Vægt | 350 g |
| Dybde | 8 cm |
| Ørepudemateriale | Hukommelsesskum, alcantara |
| Pandebåndsmateriale | Metal, alcantara |
| Producent | Røde |
| Produkttype | Hovedtelefoner - kablet - 3, 5 mm jackstik |
DIVERSE
| Udstyr inkluderet | Bærepose, 3,5 mm til 6,35 mm stereostikadapter, farve ID-sæt |
| Kabeloplysninger | Kabel til hovedtelefon - aftagelig - begge-sidet - lige - 2.4 m |
TILSLUTNINGER
| Forbindelsestype | Hovedtelefoner (3,5 mm stereo mini jack) |
KABEL
| Kabellængde | 2.4 m |
| Aftageligt kabel | Ja |
LYDUDGANG
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Impedans | 32 Ohm |
| Magnetmateriale | Neodym |
| Justerbart pandebånd | Ja |
| Frekvensrespons | 5 - 35000 Hz |
| Støvisolering | Ja |
| Hovedtelefonteknologi | Dynamisk |
| Følsomhed | 110 dB |
| Hovedtelefonmodeller | Fuld størrelse |
| Total harmonisk forvrængning (THD) | 1% |
| Blænder | Mylar - 40 mm |
| Lydudgangsmodus | Stereo |
| Maks. inputstrøm | 1700 mW |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.



