Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vært Tilslutning | Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet |
| Højde | 17.1 cm |
| Indbygget udstyr | IR sensor, LED-panel |
| Installeret udstyr/antal moduler | 0 (installeret) / 6 (maks.) |
| Bredde | 23.5 cm |
| Vægt | 2.92 kg () |
| Dybde | 22.6 cm |
| Totale lagringskapacitet | 0 GB |
| Enhedstype | NAS-server |
| Producent | QNAP |
EFFEKT
| Strømforsyning | 120 Watt |
| Strømforbrug ved drift | 33.33 Watt (med fuldt populerede drev) |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V |
| Strømenhed | Intern strømforsyning |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Ekspansionsåbninger | 1 (total) / 1 (fri) x PCI Express 3.0 x2 |
| Udvidelses-båse | 6 (total) / 6 (fri) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Interface | 2 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 1 x 2.5 Gigabit Ethernet 2 x USB 2.0 2 x HDMI-udgang |
DIVERSE
| Medfølgende ledninger | 1 x netværkskabel |
| Egenskaber | Nulstillingsknap, USB-kopiknap, slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), alarmsummer, 2 indbyggede køleblæsere |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| Operativsystem til lagring | QNAP QTS 5.1.0 |
| OS nødvendig | Apple macOS 10.10 eller senere, Ubuntu 14.04, CentOS 7.0, Red Hat Enterprise Linux 6.6, SuSE Linux 12 eller nyere, IBM AIX 7, Oracle Solaris 10 eller senere, Microsoft Windows 7 / 8 / 10 / 11, Microsoft Windows Server 2008 R2, Microsoft Windows Server 2012, Microsoft Windows Server 2012 R2, Microsoft Windows Server 2016, Microsoft Windows Server 2019, Microsoft Windows Server 2022 |
NETVæRK
| Dataforbindelsesprotokol | 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE, 2.5GbE |
| Egenskaber | AI-styret, væk på LAN (WOL), Jumbo Frames support, flydende punkt-enhed, Encryption Engine, indbygget hardware transcoding, SSD cache accelerationssupport, auto-niveauinddeling, block-based iSCSI LUN, fiberkanaltjeneste, file-based iSCSI LUN, iSCSI service, JBOD Expansion, RAID Expansion, RAID Group, RAID Level Migration, SED Storage Pool, Storage Pool, VJBOD Cloud, avanceret mappetilladelse, Application Consisted Snapshot, Disk Roaming, Disk S.M.A.R.T. Data Migration, Disk S.M.A.R.T. Scan, Disk Standby, Disk, Enclosure Locate, Domain Controller, domain security, External Device Management, External RAID Device Management, filstation, mappekvote, FTP server, gruppekvote, hjemmappe, LUN snapshot, Mount Smart Phone (MTP), Object Storage, port-trunking, RAID Sync/Rebuild/Scrubbing, Resource Monitor, plan til/fra, Secure Erase, Self-serve Snapshot Recovery, delt mappetilladelse, Smart Fan, Snapshot Full Clone, Snapshot Replica / Vault, Snapshot Retention Policy, SSD life estimation, SSD-profileringsværktøj, SSD read-only Cache, SSD read-write cache, SSD-pynt, SSD write-only cache, Storage Pool Expansion, brugerkvote, Virtual Switch, VLAN-understøttet, Volume Snapshot, Windows ACL, 2-step verification, Access Protection, Allow/Deny List, Boxafe, DA Driver Analyzer, DDNS (Dynamic Domain Name Service), DHCP server, firewallbeskyttelse, HD Station, hybrid backup-synkronisering, HybridMount, LDAP server, malware remover, Qfiling, QmailAgent, Qsirch, Qsync, QuMagie, QuWAN, QVPN Service, RADIUS support, security counselor, Service-binding, SQL Server, WebDAV-serversupport, Windows ODX |
| Præstation | Samtidige forbindelser (CIFS): 1500 - (med maksimal hukommelse) Maksimal poolstørrelse: 308 TB Maksimalt antal lagerpool: 128 Maksimal volumentstørrelse: 250 TB Maksimal antal volumen: 128 Maksimal delt mappestørrelse: 250 TB Maksimal antal delte mapper: 512 Maksimal LUN-størrelse: 250 TB Maksimalt antal mål-LUN: 128 Minimum billedinterval: 5 min Maksimal FTP-forbindelse: 1024 Lokal brugerkonto: 4096 Lokal gruppekonto: 512 Domænebruger/gruppekonto: 200000 Virtuelle værter: 32 Logoptagelse: 3000 hændelser pr. sekund Maksimalt antal versionskontroller: 64 |
| Protokol til fjernadministration | SSH, Telnet, HTTP, HTTPS, SNMP 2, SNMP 3, SFTP, TFTP |
| Netværkservicekompatibilitet | FTP, Apple File Protocol (AFP), Server Message Block (SMB), Microsoft CIFS, Network File System v3 (NFS v3), Network File System v4 (NFS v4) |
| Netværks/overføselsprotokol | PPTP, L2TP, IPSec, OpenVPN, WireGuard, QBelt, QuFTP |
MåL-&-VæGT-(FORSENDELSE)
| Vægt ved forsendelse | 4.51 kg |
PROCESSOR-/-HUKOMMELSE
| Antal installerede processorer | 1 x ARM |
| Maks. antal understøttet | 1 |
| Antal kerner | 8-core |
| Installeret flashhukommelse | 4 GB |
| RAM | 8 GB (installeret) / 8 GB (understøttet) |
CONTROLLER-FOR-LAGRING
| Type | RAID |
| RAID-niveau | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50, JBOD |
| Interfacetype | SATA 6Gb/s |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.



