Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Specifikationsoverensstemmelse | SFX12V |
| PSU formfaktor | SFX |
| Enhedstype | Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - intern |
| Farve | Sort |
| Producent | SilverStone |
DIVERSE
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 100,000 timer |
| Kølesystem | 92 mm blæser |
| Egenskaber | Beskyttelse mod overstrøm, overspændingsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse, beskyttelse mod underspænding, kortslutnings beskyttelse, enkelt 12V skinne, temperatur kontrolleret blæser |
STRøMENHED
| Effektivitet | 85% at 100% Load |
| Nødvendig frekvens | 47 - 63 Hz |
| Udgangspænding | +3.3, +5, ±12 V |
| Strømkapacitet | 450 Watt |
| Output Current | +3.3V - 20 A / 0 A +5V - 20 A / 0 A +12V - 37.5 A / 0.3 A +5VSB - 3 A / 0 A -12V - 0.3 A / 0 A |
| Indgangspænding | AC 115/230 V |
| Strømfaktor (PF) | 0.9 |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Indgangspændingsområde | AC 90 - 264 V |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion 1 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion 1 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion 1 x 6 pin PCI Express-strøm 3 x 15 pin Serial ATA strøm 2 x 4-PIN intern strøm 1 x 4-PIN mini-strømforsyningsforbinder |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Lydudbredelse | 18 dBA |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.

