| MAC adresse table størrelse | 16K indtastningshukommelse |
| Autentificeringsmetode | RADIUS, TACACS+ |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3x, IEEE 802.1D, IEEE 802.1w, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Pakningstype | Desktop, monterbar på stativ |
| Processor | 1 x ARM: 800 MHz |
| Routingprotokol | IGMP, IGMPv2, IGMPv3, MLD, MLDv2 |
| Krypterings algoritme | TLS 1.2, TLS 1.3 |
| Protokol til fjernadministration | IPv4, IPv6, RADIUS, DHCP, SNMP 1, SNMP 2, SNMP 3, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, TCP/IP, UDP, HTTPS, TFTP, HTTP, Syslog |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| PoE-budget | 190 W |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Jumborammesupport | 10KB |
| Kapacitet | Virtuelle grænseflader (VLANs): 256
ACLer per system: 100
ARP-indtastninger: 512
IPv4 ruter (statisk): 32
Pakkebufferstørrelse: 1, 5 MB
IPv6 ruter (statisk): 32
IGMP multicast-grupper: 512 |
| Statusindikatorer | Link/aktivitet, ports transmissionshastighed, strøm, blæser, PoE max |
| Egenskaber | 2 blæsere, ACL support, QoS, IGMP snooping, MDL snooping, auto video VLAN, Auto VoIP, EEE, GVRP, MAC based VLAN, Private VLAN, Protokol-baseret VLANs support, Voice VLAN, LLDP-MED, 802.1x autentificering, VoIP support, VLAN-understøttet, CLI administration, ACL MAC-baseret, DSCP support, dobbelt firmware-billeder, cloud-backup, gem og send, WRR, VLAN Tagging, IP subnet-baserede VLANs support, GARP, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, DHCP videresendelse, DHCP klient, DHCP snooping, ICMP Router Discovery Protocol (IRDP), Link Aggregation, Guest VLAN, MAC-lockdown, DAI, DoS protection, kabeltest |
| Præstation | Latens (1000 Mbps): 3.35 µs
Latency (1000 Mbps Fiber): 2.5 µs
Latens (10 Gbps Fiber): 2.124 μs
Båndbredde: 128 Gbps
Videresendelsesrate (64‑byte pakker): 95.24 Mpps |
| Enhedstype | Switch - 24 porte - L3 Lite - smart |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| Porte | 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x SFP+ |
| RAM | 512 MB DDR SDRAM |
| Producent | Netgear |