| MAC adresse table størrelse | 8K indtastningshukommelse |
| Autentificeringsmetode | RADIUS, TACACS+, Extensible Authentication Protocol (EAP) |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Pakningstype | Desktop, monterbar på stativ |
| Processor | 1 MIPS 4Kec: 500 MHz |
| Routingprotokol | IGMP, statisk IP routing, MLDv2, MLD |
| Krypterings algoritme | TLS 1.2 |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| PoE-budget | 380 W |
| Flashhukommelse | 32 MB |
| Jumborammesupport | 10KB |
| Kapacitet | Prioritetskøer: 8
Multicast-grupper: 128
VLANs understøttet: 64
DHCP-opsnusningsindlæg: 256
ACL: 100
IGMP multicast-grupper: 128 |
| Statusindikatorer | Ports transmissionshastighed, PoE, link/aktivitet |
| Egenskaber | Datatransport, IGMP snooping, DoS attack beskyttelse, portspejling, gem og send, IPv6 understøttet, firmware kan opgraderes, STP support, RSTP support, MSTP support, DHCP snooping, MDL snooping, IPv4 support, LACP, DHCP klient, 512 KB pakkebuffer, GVRP, dobbelt firmware-billeder, løkkeforebyggelse, statisk routing, CoS, SP, sky-administreret, DSCP support, 3 blæsere, Protokol-baseret VLANs support, kabeltest, ICMP Router Discovery Protocol (IRDP), IGMP-forespørger, DNS-klient, Voice VLAN, ZTP, EEE, WRR, Auto VoIP, VLAN Tagging, port-trunking, Advanced QoS, LAG, sikkerhedsåbning (Kensington-sikkerhedslåskompatibel) |
| Præstation | Båndbredde (fuld duplex): 52 Gbps
Videresendelsespræstation (64-byte pakkestørrelse): 38, 6 Mpps
1 Gbps kobberlatens (64-byte pakker): 3.563
1 Gbps kobberlatens (1518-byte pakker): 3.717
1 Gbps kobberlatens (9216-byte pakker): 3.464
1 Gbps fiberlatens (64-byte pakker): 2.574 μs
1 Gbps fiberlatens (1518-byte pakker): 2.764 μs
1 Gbps fiberlatens (9216-byte pakker): 2.487 μs |
| Enhedstype | Switch - 24 porte - L3 Lite - smart |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| Porte | 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP |
| RAM | 128 MB |
| Producent | Netgear |