Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Producent | Extreme Networks |
| Varenummer | 2793284 |
| Model | AP510E-WR |
| Ean | 0644728330133 |
| Til producentens hjemmeside | www.extremenetworks.com |
| Produktbeskrivelse | Extreme Networks ExtremeMobility AP510e Indoor Access Point - trådløs forbindelse - Bluetooth, Wi-Fi 6 |
| Formfaktor | Ekstern - indendørs |
| Dataforbindelsesprotokol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 4.2, IEEE 802.11ac Wave 2, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Kapacitet | SSID'er per radio: 8 SSIDs total: 16 Brugere per radio: 256 Maksimum antal brugere: 512 |
| Power Over Ethernet (PoE) understøttet | PoE |
| Dimensioner (B x D x H) | 22.9 cm x 22.9 cm x 4.815 cm |
| Højde | 4.815 cm |
| Bredde | 22.9 cm |
| Vægt | 1.54 kg |
| Dybde | 22.9 cm |
| Enhedstype | Trådløs forbindelse |
| Robust design til udendørsbrug | Indendørs |
| Lokalisering | EMEA, Resten af verden |
EFFEKT
| Power Over Ethernet (PoE) understøttet | PoE |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Interface | 1 x 5GBase-T (PoE) - RJ-45 1 x 1000Base-T (PoE) - RJ-45 1 x konsol - RJ-45 1 x USB 3.0 - Type A 4 x antenne - RP-SMA |
DIVERSE
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 322,164 time(r) |
| Overensstemmelsesstandarder | Plug and Play, UL 2043 |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| Med OS | WiNG 7 |
NETVæRK
| Kapacitet | SSID'er per radio: 8 SSIDs total: 16 Brugere per radio: 256 Maksimum antal brugere: 512 |
| Egenskaber | Auto-negotiation, sikkerhedslåseåbning (kabellås solgt separat), 802.1x autentificering, MU-MIMO teknologi, Energy-Efficient Ethernet (EEE), automatisk beskedbekræftelse (ACK), WMM Power Save, Cellular Coexistence Filter (CCF) |
| Dataforbindelsesprotokol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 4.2, IEEE 802.11ac Wave 2, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11e, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.11w, IEEE 802.11r, IEEE 802.11ax |
| Liniekodningsformat | 1024 QAM, OFDMA |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Krypterings algoritme | AES, SSL, WPA, WPA2, IKEv2, WPA3 |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Model | Ekstern |
| Dataoverførselshastighed | 4.8 Gbps |
| Netværks/overføselsprotokol | IPSec, CSMA/CA |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
