Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Operativsystem | Apple iPadOS 17 |
| Produkttype | Tablet |
| Producent | Apple |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 249.7 |
| Bredde | 177.5 |
| Vægt | 444 |
| Dybde | 5.3 |
DIVERSE
| Egenskaber | Hardware-accelereret raytracing, 16-kerne Neural Engine, 120 GB/s hukommelsesbåndbredde, videoafkodningsmotor, videokodningsmotor, ProRes kodnings- og afkodningsmotor, AV1 afkodning, iBeacon mikrolokation, VoiceOver skærmlæser, Spoken Content, Voice Control, AssistiveTouch, Real-Time Text (RTT), Switch Control, Diktat, audiobeskrivelse, Live Captions |
| Medfølgende ledninger | USB-C opladningskabel - 1 m |
| Materiale af etui | Aluminium |
| Sensorere | Digitalkompas, LiDAR-scanner, 3-aksers gyrosensor, accelerationsmåler, barometer, lyssensor for omgivelser |
| Farve | Space-sort |
INDGANGSUDSTYR
| Sikkerhedsudstyr | Face ID |
HUKOMMELSE
| Lagring | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
EKSPANSION-OG-FORBINDELSE
| Interface | 1 x Thunderbolt 3/DisplayPort/USB4 1 x Smart Connector 1 x Magnetic-stikforbindelse |
PROCESSOR
| Processor | Apple M4 |
| Antal kerner | 9 |
BATTERI
| Run-time | Op til 10 timer |
| Kapacitet | 31.29 Wh |
| Teknologi | Litium-polymer |
| Køretidsdetaljer | Web browsing over Wi-Fi: op til 10 time(r) Video playback: op til 10 time(r) |
KOMMUNIKATIONER
| Trådløs tilslutning | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Sikkerhedsprotokoller og egenskaber | MIMO-teknologi |
BæREDYGTIGHEDSOPLYSNINGER
| Karbonfodaftryk | 93 kg karbonudledning |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Sjældne jordmaterialer | 99 % genbrugte sjælden jord-elementer |
PROGRAMMER
| Præ-loadet software | FaceTime, Apple Pay, Siri, App Store, Books, Calendar, Camera, Clock, Contacts, Files, Find My, Freeform, Apple TV App, Home, iTunes Store, Magnifier, Mail, Maps, Measure, Messages, Music, News, Notes, Photo Booth, Photos, Podcasts, Påmindelser, Safari, Settings, Shortcuts, Inventar, Tips, Translate, Voice Memos, Weather, Clips, GarageBand, iMovie, Keynote, Numbers, Pages |
BILLEDSKæRM
| Touchscreen | Multi-Touch |
| Type | 11" Tandem OLED |
| Opløsning | 2420 x 1668 (264 ppi) |
| Funktioner | Ultra Retina XDR display, standardglas, ProMotion-teknologi, 10-120 Hz genindlæsningshastighed, P3 Wide Color Gamut, True Tone-display, fingeraftryks-resistent oleofobisk belægning, fuldt lamineret display, anti-reflekterende, Extreme Dynamic Range (XDR), 1000 cd/m² maks. fuldskærmslysstyrke, 1600 cd/m² spidslysstyrke (HDR), Apple Pencil Pro support, Apple Pencil (USB‑C) support, Zoom, Dolby Vision, HDR10 kompatibel, HLG gamma, arsenikfri, BFR/PVC-fri, Kviksølvfri |
| Billedklarhed | 1000 cd/m² |
MULTIMEDIE
| Supportede digitale videostandarder | H.264, HEVC, ProRes, ProRes RAW |
| Supportede digitale audiostandarder | AAC, MP3, FLAC, Apple Lossless, Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Audio | 4-mikrofon-array, fire højttalere |
| Grafik | Apple M4 10-kerne |
FRONTKAMERA
| Kameratilstande | Landskab, Ultra Wide Mode, Stående tilstand med avanceret bokeh og Depth Control, Portrait Lighting, tidsforkortet tilstand, bred farvebilledtagning til fotos og Live Photos, Burst-tilstand, Center Stage, stående tilstand |
| Objektivblænder | F/2.4 |
| Lyskilde | Retina Flash with True Tone |
| Special Effects | Naturfarvet, Studio, Contour, Stage, Stage Mono, High‑Key Mono |
| Sensoropløsning | 12 Megapixel |
| HDR-tilstand | Smart HDR 4 |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) ved 25 fps, 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps |
| Funktioner | TrueDepth-kamera, Animoji, Memoji, tidsforkortet video med stabilisering, Forlænget dynamisk interval til video på 30 fps, Biograf-videostabilisering, Objektiv-korrektion, Auto-billedstabilisering, FaceTime HD-kamera |
BAGKAMERA
| Kamerazoom | 5x digital zoom |
| Antal objektivelementer | 5-element |
| Kameratilstande | Bred, Panorama, Burst-tilstand, tidsforkortet tilstand, Slow motion-tilstand, bred farvebilledtagning til fotos og Live Photos |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Objektivblænder | F/1.8 |
| Lyskilde | Adaptive True Tone LED-blitz |
| Sensoropløsning | 12 Megapixel |
| HDR-tilstand | Smart HDR 4 |
| Videoopløsninger | 3840 x 2160 (4K) ved 24 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 25 fps, 3840 x 2160 (4K) at 30 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 60 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 25 fps, 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps, Slo-mo video 1920 x 1080 (1080p) ved 120 fps, Slo-mo video 1920 x 1080 (1080p) ved 240 fps, ProRes video 3840 x 2160 (4K) ved 30 fps |
| Funktioner | Panorama (op til 63 MP), safirkrystalobjektivdække, Focus Pixels, Avanceret rødøje-korrektion, geotagging, Auto-billedstabilisering, HEIF-billedoptagelse, JPEG-billedoptagelse, Audio zoom, Tidsforkortet video med stabilisering, Forlænget dynamisk interval for video ved 30 fps, Cinematic video-stabilisering, Fortløbende autofokusvideo, Playback zoom, Stereo Recording |
SYSTEMSKRAV-TIL-PC-TILSLUTNING
| OS nødvendig | Windows 10 eller senere, Apple macOS 10.13 High Sierra eller senere |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
