| HDR-format | HDR10 |
| Skærmtype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks |
| Vandret synsvinkel | 178 |
| Pixel pr. tomme | 93 |
| Lodret synsvinkel | 178 |
| Backlight-teknologi | WLED |
| Diagonal størrelse | 32" |
| Standard opløsning | QHD 2560 x 1440 (DisplayPort: 180 Hz, HDMI: 144 Hz) |
| Farvespektrum | 92.4% DCI-P3 (CIE 1976), 124.2% sRGB (CIE 1976) |
| Lodret opdateringshastighed | 48 - 180 Hz |
| Vægt | 7.31 kg |
| Formatforhold | 16:9 |
| Adaptive-Sync teknologi | AMD Adaptive-Sync |
| Energiklasse (HDR) | Klasse G |
| Responstid | 1 ms (grå-til-grå), 0.5 ms (MPRT) |
| Kontrastforhold | 3500:1 / 80000000:1 (dynamisk) |
| OSD sprog | Engelsk, Ukranisk, Tyrkisk, Polish, Tysk, Portugisisk, Spansk, Fransk, Finsk, Koreansk, Japansk, Kinesisk (forenklet), Kinesisk (traditionelt), Svensk, Hollandsk, Italiensk, kroatisk, Russisk, Tjekkisk |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2004296 |
| Energiklasse | Klasse F |
| Vandret opdateringshastighed | 30 - 270 kHz |
| Farve | Sort, grå |
| Pixel Pitch | 0.2767 mm |
| Egenskaber | 3-sidet rammeløs, Low Blue Light-teknologi, Flicker Free-teknologi, G-menu, Low Input Lag, Game Color Mode, Skyggekontrol, Motion Blur Reduction, Crosshair Display, Dial Point, rammetæller |
| Dimensioner (B x D x H) | 70.94 cm x 26.53 cm x 52.38 cm - med stander |
| Farve support | 16, 7 millioner farver |
| Paneltype | Fast VA |
| Kurvet skærm | Ja (1500R) |
| Synlig diameter | 31.5" |
| Gaming | Ja |
| Lysstyrke | 300 cd/m² |
| Producent | AOC |