Xiaomi 14 512GB/12GB
Smartphone · LPDDR5X SDRAM - 12 GB · OLED-skærm - 2670 x 1200 pixels - 6.36" - 460 ppi - (120 Hz) - CrystalRes AMOLED (LTPO) - HDR · Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 3.3 GHz (8-kerners)
Sammenlign priser på Xiaomi 14 512GB/12GB fra 8.039,00 kr. kr. til 8.039,00 kr. kr. fra 1 forhandler(e).
8.039,00 kr.
INKL. FRAGTLaveste pris inkl. fragt: 8.039,00 kr. · 1 forhandlere
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Højde | 152.8 mm |
| Bredde | 71.5 mm |
| Materiale | Metalramme |
| Beskyttelse | Vandresistent, sprøjteresistent, støvresistent |
| Produkttype | Smartphone |
| Vægt | 193 g |
| Dækfarve | Sort |
| Dybde | 8.2 mm |
| Formfaktor | Berøring |
| Producent | Xiaomi |
| Varenummer | 3237728 |
| Model | MZB0G1BEU |
| Ean | 6941812760451 |
| Til producentens hjemmeside | www.mi.com/en/ |
| Produktbeskrivelse | Xiaomi 14 - sort - 5G smartphone - 512 GB - GSM |
| Skærm | OLED-skærm - 2670 x 1200 pixels - 6.36" - 460 ppi - (120 Hz) - CrystalRes AMOLED (LTPO) - HDR |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 3.3 GHz (8-kerners) |
| Grafikaccelerator | Qualcomm ADRENO |
| Hukommelse | RAM 12 GB / 512 GB |
| Hovedkamera | 50 Megapixel - Light Fusion 900 - f/1.6 - fokus: automatisk |
| Andet kamera | 50 Megapixel - flydende telefotoobjektiv - f/2.0 |
| Tredje kamera | 50 Megapixel - ultrabred synsvinkel-objektiv - f/2.2 |
| Frontkamera | 32 Megapixel f/2.0 - i-display-selfie |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| SIM-kort | Dual-SIM - nano SIM, elektronisk SIM-kort (e-SIM) |
| Trådløs grænseflade | NFC, Wi-Fi 7, Bluetooth |
| Sikkerhedsenheder | Fingeraftrykslæser (under display), ansigtskendelsen |
| Stikforbindelser | USB-C |
| Trådløs opladningsstandarder | Xiaomi trådløs HyperCharge-teknologi |
| Farve | Sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 71.5 mm x 8.2 mm x 152.8 mm |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 0.996 W/kg (head) 0.995 W/kg (body) 2.516 W/kg (lem) |
DIVERSE
| Overensstemmelsesstandarder | TUV Rheinland Low Blue Light Certification, TUV Rheinland Flicker Free Certification, TUV Rheinland Circadian Friendly Certification, USB 3.2 Gen 1, IP68, CIE 170-2:2015 |
| Udstyr inkluderet | Fjernelsesværktøj til SIM-kort, USB-C kabel, beskyttelseshylster, strømadapter |
TILSLUTNINGER
| Forbindelsestype | USB Type-C - 24 pin USB-C |
HUKOMMELSE
| Intern hukommelseskapacitet | 512 GB |
| Hukommelsesinterface | UFS 4.0 |
| RAM | LPDDR5X SDRAM - 12 GB |
PROCESSOR
| Type | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Clock-frekvens | 3.3 GHz |
| Antal processorkerner | 8-kerners |
BATTERI
| Trådløs opladning | Ja |
| Kapacitet | 4610 mAh |
| Genopladningstid | 31 min |
| Trådløs opladningsstandarder | Xiaomi trådløs HyperCharge-teknologi |
| Hurtigopladningsteknologi | Xiaomi HyperCharge-teknologi |
| Run Time detaljer | Løbende brug: op til 15 timer |
KOMMUNIKATIONER
| 4G LTE Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 3, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 7, Bånd 8, Bånd 12, Bånd 13, Bånd 17, Bånd 18, Bånd 19, Bånd 20, Bånd 25, Bånd 26, Bånd 28, Bånd 32, Bånd 38, Bånd 39, Bånd 40, Bånd 41, Bånd 42, Bånd 48, Bånd 66 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700c, FDD 700b, FDD 800 nedre, FDD 800 øvre, FDD 800 DD, FDD 1900+, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 1500 L, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500, TDD 3500, TDD 3600, FDD 1700 - 2110 AWS-3 |
| 3G UMTS Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 6, Bånd 8, Bånd 19 |
| 5G NR-frekvens | FDD 2100, FDD 1900PCS, FDD 1800, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800, FDD 1900, FDD 700APT, TDD TD 2600, TDD 2300, TDD TD 2500, TDD 3500, FDD AWS-3, SDL DL 1500+, TDD TD 3700, TDD TD 3500 |
| Trådløs grænseflade | NFC, IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| 5G NR-bånd | N1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n75, n77, n78 |
| 3G UMTS-frekvens | 2100, 1900, 1700, 850, 800, 900, 800 |
| Dataoverførsel | FDD-LTE, TDD-LTE, 5G NR FR1 |
FRONTKAMERA
| Design | I-display-selfie |
| Antal objektivelementer | 5-element |
| Kameratilstande | Nattetilstand, Portræt-tilstand med justerbar dybdekontrol, Portrætter med bokeh-effekt, Timet eksplosion, Film-ramme, Video teleprompter, Slow-Motion Selfie, Time-lapse selfie |
| Objektivblænder | F/2.0 |
| Special Effects | HDR |
| Sensoropløsning | 32 Megapixel |
| Videoopløsninger | 3840 x 2160 (4K) ved 60 fps, 3840 x 2160 (4K) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps |
| Funktioner | Dynamic Framing (0, 8x/1x), Palm-lukker, selv-timer |
| Synsfelt (FoV) | 89.6 grad(er) |
| Pixelstørrelse | 0.7 μm |
MOBILTELEFON
| SIM-korttype | Nano SIM, elektronisk SIM-kort (e-SIM) |
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Antal SIM-kort | Dual-SIM |
| Generation af mobilt bredbånd | 5G |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| Navigation | GPS, Galileo, GLONASS, BeiDou, NavIC, A-GPS, SAP |
| Input-enhed | Multi-touch |
SKæRM
| HDR-teknologi | HDR10+, HDR10 |
| Forbedringsteknologi | Pro HDR display, Dolby Vision |
| Teknologi | CrystalRes AMOLED (LTPO) |
| Berøringsprøvetagningshastighed | 240 Hz |
| Display opløsning | 2670 x 1200 pixels |
| Type | OLED-skærm |
| Diagonal størrelse | 6.36" |
| Displayformat | 1.5K |
| Farvedybde | 68 milliarder farver |
| Genindlæsningshastighed | 120 Hz |
| Egenskaber | AdaptiveSync Pro-teknologi, Xiaomi-custom C8 displaypanel, DCI-P3 Bredt farvespektrum, True Color, Adaptive farver, Original farve PRO, Læsningstilstand, DC Dimming, 1-120 Hz adaptiv nulstillingshastighed |
| HDR | Ja |
| Maks. lysstyrke | 3000 cd/m² |
| Pixeltæthed | 460 ppi |
HOVEDKAMERA
| Kameratilstande | Lightning Burst, nattetilstand, Natteprotræt-tilstand, 50 MP tilstand, supermåne-tilstand, Panorama, Dokumenter, Lang eksponeringstilstand, Pro-tilstand, Movie Mode, instruktørtilstand, Ultra Night Video, Kortfilm, Pro Video-tilstand, Video-logtilstand, ShootSteady-tilstand, Pro Time-lapse, slow motion-video ved 120/240/480/960 eller 1920 fps |
| Optisk billedstabilisator | Optical Image Stabilizer (OIS) |
| Objektivblænder | F/1.6 |
| Sensornavn | Light Fusion 900 sensor |
| Ansigtsgenkendelse | Ansigtsgenkendelse |
| Sensoropløsning | 50 Megapixel |
| Digitalt zoom | 60x |
| Fokuslængde ækvivalent med 35 mm kamera | 23mm |
| Objektivkonstruktion | 7-element |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps, 3840 x 2160 (4K) at 30 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 60 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 24 fps, 7680 x 4320 (8K) ved 24 fps |
| Funktioner | Leica Vario-Summilux 1:1, 6-2, 2/14-75 ASPH., 2, 4 μm 4-i-1 Super Pixel, ALD ultralav reflektansteknologi, Mester-objektivsystem, 35 mm sort og hvidt objektiv, 50 mm swirly boken-objektiv, 90 mm blød fokus-objektiv, 7 5mm portrækobjektiv, Xiaomi Imaging Engine, Xiaomi ProFocus, Bevægelsessporing AF, Øjesporingsfokus, Bevægelsesoptagelse, AI watermark, RAW-billedoptagelse, HEIF-billedoptagelse, JPEG-billedoptagelse, DNG billedoptagelse, HDR videooptagelse, Leica-objektivteknologi, anti-genskin objektivbelægning, objektivkant blækbelægning, Spin-belagt infrarødt lysfilter |
| Specielle effekter | Leica Authentic Look, Leica Vibrant Look, Leica-filtre, Leica classica lukkerlyd, Leica Watermark, HDR |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Lyskilde | LED-blitz |
| Sensorstørrelse | 1/1.31" |
MEDIEAFSPILLER
| Lydforbedringer | Qualcomm aptX Adaptive, Hi-Res audio certificeret, Hi-Res audio trådløs |
| Digitale lydstandarder understøttet | SBC, AAC, apt-X, apt-X HD, LDAC, LHDC 5.0, MP3, FLAC, APE (Monkey's Audio), OGG, WAV, AMR, AWB |
| Supported Digital Video Standards | MP4, MKV, WebM, 3GP |
TELEFON-EGENSKABER
| Sikkerhedsenheder | Fingeraftrykslæser (under display), ansigtskendelsen |
| Sensorere | Digitalkompas, proximity sensor, lyssensor for omgivelser, accelerationsmåler, gyroskop, barometer, flimmersensor |
| Sikkerhedsteknologi | AI-ansigtsoplåsning |
| Ekstra egenskaber | Xiaomi strømstødsbatteri-administrationssystem, Xiaomi Surge opladnings-chipset, Xiaomi Surge batteriadministration-chipset, Xiaomi IceLoop kølesystem, MIMO-teknologi, MU-MIMO teknologi, Qualcomm FastConnect 7800, dobbelte stereohøjttalere, 4-Mics Array, IR blaster, X-akse lineær vibrationsmotor |
GRAFIKSYSTEM
| Grafikaccelerator | Qualcomm ADRENO |
ANDET-KAMERA
| Antal objektivelementer | 6-element |
| Optisk billedstabilisator | Optical Image Stabilizer (OIS) |
| Objektivåbning | F/2.0 |
| Sensoropløsning | 50 Megapixel |
| Objektivtype | Flydende telefotoobjektiv |
| Fokuslængde ækvivalent med 35 mm kamera | 75mm |
| Funktioner | 10 cm macro-fotografi |
TREDJE-KAMERA
| Antal objektivelementer | 6-element |
| Sensorfølsomhed | 50 Megapixel |
| Objektivtype | Ultrabred synsvinkel-objektiv |
| Fokuslængde ækvivalent med 35 mm kamera | 14mm |
| Synsfelt (FoV) | 115 grad(er) |
| Objektivblænde | F/2.2 |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
