
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Højde | 152.7 mm |
| SAR værdi | 0, 596 W/kg (hoved), 0, 998 W/kg (krop), 1, 972 W/kg (lem) |
| Bredde | 69.9 mm |
| Produkttype | Smartphone |
| Vægt | 180 g |
| Dækfarve | Lilla |
| Dybde | 8.16 mm |
| Formfaktor | Berøring |
| Producent | Xiaomi |
DIVERSE
| Overensstemmelsesstandarder | SGS Low Blue Light Certification |
| Udstyr inkluderet | Fjernelsesværktøj til SIM-kort, USB-C kabel, beskyttelseshylster, 67 W oplader |
TILSLUTNINGER
| Forbindelsestype | USB Type-C - 24 pin USB-C |
HUKOMMELSE
| Intern hukommelseskapacitet | 256 GB |
| Hukommelsesinterface | UFS 3.1 |
| RAM | LPDDR5 SDRAM - 8 GB |
PROCESSOR
| Type | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 |
| Clock-frekvens | 3 GHz |
| Processornr. | SM8450 |
| Antal processorkerner | 8-kerners |
BATTERI
| Trådløs opladning | Ja |
| Kapacitet | 4500 mAh |
| Genopladningstid | 39 min |
KOMMUNIKATIONER
| 2G Bånd | 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM |
| 4G LTE Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 3, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 7, Bånd 8, Bånd 12, Bånd 13, Bånd 17, Bånd 18, Bånd 19, Bånd 20, Bånd 25, Bånd 26, Bånd 28, Bånd 32, Bånd 38, Bånd 39, Bånd 40, Bånd 41, Bånd 42, Bånd 48, Bånd 66 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700c, FDD 700b, FDD 800 nedre, FDD 800 øvre, FDD 800 DD, FDD 1900+, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 1500 L, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500, TDD 3500, TDD 3600, FDD 1700 - 2110 AWS-3 |
| 3G UMTS Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 6, Bånd 8, Bånd 19 |
| 5G NR-frekvens | FDD 2100, FDD 1800, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800, FDD 700APT, TDD TD 2600, TDD TD 2500, FDD AWS-3, TDD TD 3700, TDD TD 3500, TDD TD 4500, TDD 2300 |
| Trådløs grænseflade | NFC, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6E |
| 5G NR-bånd | N1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n41, n66, n77, n78, n79, n40 |
| 3G UMTS-frekvens | 2100, 1900, 1700, 850, 800, 900, 800 |
| Dataoverførsel | FDD-LTE, TDD-LTE, 5G NR FR1 |
| Modem | Snapdragon X65 5G |
FRONTKAMERA
| Kameratilstande | Panoramiske selfies, AI Beautify, Timet eksplosion, Selfie Night-tilstand, Capture Dual, Time-lapse selfie, AI-portrættilstand med bokeh og dybdekontrol, AI-portrætvideo |
| Objektivblænder | F/2.45 |
| Special Effects | HDR |
| Sensoropløsning | 32 Megapixel |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps, Slo-mo video 1280 x 720 (720p) ved 120 fps |
| Funktioner | 4-i-1 til 1, 4 μm Super Pixel, Video HDR |
MOBILTELEFON
| Operativsystem | Android 12 |
| Navigation | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, NavIC |
| Input-enhed | Multi-touch |
| SIM-korttype | Nano SIM |
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Betalingsteknologi | Google Pay |
| Bruger-grænseflade | MIUI 13 |
| Antal SIM-kort | Dual-SIM |
| Generation af mobilt bredbånd | 5G |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
SKæRM
| HDR-teknologi | HDR10+ |
| Kontrastforhold | 5000000:1 |
| Forbedringsteknologi | Dolby Vision, Sunlight-tilstand |
| Teknologi | AMOLED |
| Berøringsprøvetagningshastighed | 480 Hz |
| Display opløsning | 2400 x 1080 pixels |
| Type | OLED-skærm |
| Diagonal størrelse | 6.28" |
| Displayformat | Fuld HD+ |
| Farvedybde | 68 milliarder farver |
| Genindlæsningshastighed | 120 Hz |
| Beskyttelse | Corning Gorilla Glass Victus (ridseresistent glas) |
| Egenskaber | Læsningstilstand, DCI-P3 Bredt farvespektrum, Dot Display, True Color, DisplayMate A+, 16000 niveauers autolysstyrkejustering |
| HDR | Ja |
| Formatforhold | 20:9 |
| Maks. lysstyrke | 1100 cd/m² |
HOVEDKAMERA
| Kameratilstande | Nattetilstand, Dokumenter, Vlog-tilstand, Pro Video-tilstand, Film-ramme, Natteprotræt-tilstand, fotofiltre, Timet eksplosion, Foto-kloner, Dobbelt videotilstand, Ultra Night Video, Pro Time-lapse, 50 MP tilstand |
| Optisk billedstabilisator | Optical Image Stabilizer (OIS) |
| Objektivblænder | F/1.88 |
| Sensornavn | Sony Exmor RS IMX766 sensor |
| Sensoropløsning | 50 Megapixel |
| Objektivtype | Bredvinklet objektiv |
| Objektivkonstruktion | 6-element |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps, 3840 x 2160 (4K) at 30 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 60 fps, 7680 x 4320 (8K) ved 24 fps |
| Funktioner | HDR10+ optagelse, Google Lens, One-click AI-biograf, HDR videooptagelse, 2, 1 μm 4-ii-1 Super Pixel, Xiaomi ProFocus |
| Specielle effekter | Moving-flok, Neon-spor, Oliemaleri, Lysmaleri, stjernehimmel, stjernespor |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Lyskilde | LED-blitz |
| Sensorstørrelse | 1/1.56" |
| Pixelstørrelse | 1 μm |
MEDIEAFSPILLER
| Lydforbedringer | Harman Kardon Sound-teknologi, Dolby Atmos-lydteknologi |
TELEFON-EGENSKABER
| Sikkerhedsenheder | Fingeraftrykslæser (under display) |
| Sensorere | Accelerationsmåler, lyssensor for omgivelser, proximity sensor, digitalkompas, flimmersensor, gyroskop, 360° omgivende lyssensor |
| Sikkerhedsteknologi | AI-ansigtsoplåsning |
| Ekstra egenskaber | MIMO-teknologi, lineær motor, VC Liquid Cooling, Omvendt trådløs opladning, dobbelte stereohøjttalere, X-akse lineær vibrationsmotor, IR blaster, Qualcomm 7. generation AI Engine, Xiaomi AdaptiveCharge |
GRAFIKSYSTEM
| Grafikaccelerator | Qualcomm ADRENO |
ANDET-KAMERA
| Objektivåbning | F/2.4 |
| Sensoropløsning | 13 Megapixel |
| Objektivtype | Ultrabred synsvinkel-objektiv |
| Synsfelt (FoV) | 123 grad(er) |
TREDJE-KAMERA
| Sensorfølsomhed | 5 Megapixel |
| Objektivtype | Tele-makroobjektiv |
| Fokuslængde ækvivalent med 35 mm kamera | 50mm |
| Indeholder | AF (3 cm-7 cm) |
| Objektivblænde | F/2.4 |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
