Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Specifikationsoverensstemmelse | ATX12V 3.0/ EPS12V |
| PSU formfaktor | ATX |
| Enhedstype | Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - intern |
| Farve | Hvid |
| Producent | Thermaltake |
DIVERSE
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 100,000 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | TUV, BSMI, CB, CCC, FCC, ICES, cTUVus, LVD, EAC, UCKA |
| Kølesystem | 140 mm ventilator |
| Medfølgende ledninger | Strøm 24 pin ATX med aftageligt 4 pin sektion modulært kabel 60 cm Strøm 2x 8 pin EPS12V modulært kabel 70 cm 2 x 8 pin PCI Express strøm med udtrækkelig 2 pin sektion modulærtkabel 50 cm 2 x 2x 8 pin PCI Express strøm med aftagelig 2 pin sektion modulært kabel 50 cm 16-pin 12VHPWR-strømkabel 60 cm 2 x Serial ATA-strømkabel 2 x 4 pin internt strømkabel AC input-kabel - ekstern |
| Egenskaber | Beskyttelse mod overophedning, beskyttelse mod overstrøm, overspændingsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse, kortslutnings beskyttelse, enkelt 12V skinne, DC-DC teknologi, køleblæser til flydende dynamisk leje, fuld modulær, Smart Zero Fan, underspændingskorrektion |
| Udstyr inkluderet | Disketteadapter |
STRøMENHED
| Nødvendig frekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangspænding | +3.3, +5, ±12 V, +5Vsb V |
| Strømkapacitet | 1200 Watt |
| Output Current | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 100 A -12V - 0.3 A +5VSB - 3 A |
| Indgangspænding | AC 100-240 V |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Modulær Kabel Administration | Ja |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion 2 x strøm 8 pin +12 V med aftagelig 4 pin sektion 1 x 12VHPWR 4 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion 8 x 4-PIN intern strøm 8 x 15 pin Serial ATA strøm |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 20 - 85 % (ikke-kondenserende) |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.

