Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Varenummer | 2813036 |
| Model | 35.1140.01 |
| Ean | 4009816029713 |
| Til producentens hjemmeside | www.tfa-dostmann.de/en/ |
| Produktbeskrivelse | TFA Spring Breeze - vejrstation |
| Komponenter | Central controller Temperatur/luftfugtighed/vindsensor |
| Inkluderet tilbehør | Strømadapter |
| Fjernsensor | Trådløs - 433 MHz |
| Ur | Arabisk - radiokontrolleret |
| Farve | Sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 20.8 cm x 2.6 cm x 14 cm |
| Målingsfunktioner | Temperatur, luftfugtighed, vindhastighed |
| Termometervægt | Celsius, Fahrenheit |
| Maks. understøttede sensorer | 3 |
| Installationstype | Desktop, vægmonterbar |
| Produkttype | Vejrstation - digital - indendørs, udendørs |
| Eksterne sensorer inkluderet | Ja |
| Funktioner | Temperaturtrendpil, luftfugtighed-trendpil, barometrisk tryk-trendpil, vejrudsigtsikon, dugpunktsdisplay, alarmfunktion, maks./min.-funktion, vindkølingskoefficient, kalender, 2 niveauer af displaylysstyrke, 2x C-batterier udendørs sensordrift, vindhastighedshistorikdiagram |
| Producent | TFA |
DIVERSE
| Inkluderet tilbehør | Strømadapter |
| Farve | Sort |
BATTERI
| Model | AAA / C type |
| Nødvendigt antal | 5 |
VEJRMåLENDE
| Parameter | Indendørs temperatur: 0 °C til 50 °C - opløsning: 0.1 °C - præcision: +/- 1 grad Udendørs temperatur: -40 °C til 60 °C - opløsning: 0.1 °C - præcision: +/- 1° (0 °C - 50 °C) Indendørs luftfugtighed: 1 % til 99 % - opløsning: 1 % - præcision: +/- 5% (30 % - 80 %) Udendørs luftfugtighed: 1 % til 99 % - opløsning: 1 % - præcision: +/- 5% (20 % - 90 %) Vindhastighed: 0 km/t til 120 km/t - opløsning: 1 km/t - præcision: +/- 5 km/h |
FJERNSENSOR
| Konnektivitetsteknologi | Trådløs |
| Frekvensbånd | 433 MHz |
| Maks. rækkevidde åben plads | 80 m |
UR
| Indstillingsknap | Arabisk - 12, 24 |
| Radiostyret | Ja |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.



