| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, UPnP, IEEE 802.11e, IP30, CB, IEC 62368-1:2018 |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs, kablet |
| Krypterings algoritme | WPA2-Enterprise, PEAP, WPA2-PSK, WEP, WPA-EAP, WPA-PSK, AES-CCMP, TKIP, SSL 3.0, TLS, IKEv1, IKEv2, DES, 3DES, 128-bit AES, 192-bit AES, 256-bit AES, MODBUS |
| Protokol til fjernadministration | SSH, DHCP, Telnet, SMNP, SMPP, MQTT, Modbus, SSH-2, TR-069, SNMP 1, SNMP 2, SNMP 3, JSON-RPC |
| Statusindikatorer | Signalstyrke, strøm, status, forbindelsestype status |
| Egenskaber | USSD support, PPP, WOL, QoS, SQM, WMM support, PSK, CLI administration, IPSec NAT-T, ICMP, DMVPN, FOTA, Teltonika RMS, Firewallbeskyttelse, NAT-understøtning, aktivitet, VLAN-understøttet, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), MAC-adresse-filtrering, Tilgangspunkt, drift, DHCP videresendelse, SMS-fjernstyring, Captive Portal, passiv PoE-understøttet, DMZ-support, sort liste, hvidliste, brotilstand, automated failover, DDoS Protection, OpenVPN-klient, OpenVPN server, aluminiumskabinet, Stealth Mode, VoIP-gennemløbssupport, RADIUS Server, SSHFS support, båndadministration, auto APN, klientadskillelse, Auto Cipher-tilstande, digitale certifikater, fler-PDN, SSTP-klient instanssupport |
| Dataforbindelsesprotokol | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Autentificeringsmetode | X.509 certifikater |
| Pakningstype | DIN monterbar på skinne |
| Processor | 1 x MediaTek MIPS 24KC 560 MHz |
| Routingprotokol | VRRP, GRE |
| Frekvensbånd | 2, 4 GHz |
| Dataoverførselshastighed | 100 Mbps |
| Flashhukommelse | 16 MB |
| Kapacitet | Samtidige tilslutninger: 50 |
| Netværks/overføselsprotokol | TCP/IP, UDP/IP, IPv4, IPv6, ICMP/IP, NTP, DNS, HTTP, HTTPs, FTP, SMTP, ARP, PPPoE, DHCP, Telnet, DDNS, L2TPv3, WireGuard |
| Enhedstype | Trådløs router |
| RAM | 128 MB DDR2 SDRAM |
| Producent | Teltonika |