Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vært Tilslutning | Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet |
| Højde | 27 cm |
| Indbygget udstyr | LED-panel |
| Installeret udstyr/antal moduler | 0 (installeret) / 12 (maks.) |
| Bredde | 30 cm |
| Vægt | 9.8 kg () |
| Dybde | 34 cm |
| Totale lagringskapacitet | 0 GB |
| Enhedstype | NAS-server |
| Producent | Synology |
EFFEKT
| Strømforsyning | 550 Watt |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strømenhed | Intern strømforsyning |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Ekspansionsåbninger | 1 (total) / 1 (fri) x PCI Express 3.0 x8 4 (total) / 2 (fri) x SO DIMM 260-pins |
| Udvidelses-båse | 12 (total) / 12 (fri) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Interface | 2 x USB 3.2 Gen 1 - Type A 2 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 2 x Ethernet 10Gb - RJ-45 2 x ekspansionsport |
DIVERSE
| Overensstemmelsesstandarder | RoHS, VCCI, BSMI, FCC, KC, EAC, RCM |
| Medfølgende ledninger | 2 x netværkskabel |
| Egenskaber | 2 indbyggede køleblæsere, låsbar, LAN-aktiveret, nulstillingsknap, skemalagt strøm til/fra |
| Inkluderet tilbehør | Tilbehørspakke |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| Med software | McAfee AntiVirus (prøve) |
| Operativsystem til lagring | Synology DiskStation Manager |
| OS nødvendig | Apple MacOS X 10.12 eller nyere, Microsoft Windows 7 eller senere |
NETVæRK
| Dataforbindelsesprotokol | 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE, 10GbE |
| Egenskaber | Nulstillingsknap, hardwarekryptering, væk på LAN (WOL), VPN-server, fildeling, Access Control List (ACL) support, understøttet af LDAP, firewallbeskyttelse, Rsync-kompatibel, filstation, båndbreddekontrol, FTP server, PXE support, backup server, resultat register, cloud-backup, Alibaba Cloud OSS support, Amazon S3 support, Backblaze B2 support, WebDAV sky-support, Dropbox support, Google Drive-support, hubiC-support, MegaDisk support, Microsoft OneDrive support, OpenStack Swift-kompatibel, Tencent COS support, WebDAV-serversupport, Yandex Disk support, Apple Time Machine kompatibel, Høj rådighedsgrad, MailPlus-server, overvågningsstation, iTunes server, DNS server, RADIUS support, anti-virusbeskyttelse, skystationsserver, Link Aggregation, download klient, DLNA Media Server, e-mail meddelelse, Fotoalbumserver, OpenStack-kompatibel |
| Krypterings algoritme | SSL, TLS, AES-NI |
| Protokol til fjernadministration | SNMP, Telnet, SSH, SFTP, HTTPS, TFTP, HTTP |
| Netværkservicekompatibilitet | FTP, Server Message Block (SMB), Apple File Protocol (AFP), Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), Calendaring Extensions to WebDAV (CalDAV), SFTP, HTTPS, Microsoft Active Directory (AD), File Level Security (ACLs), DNS, Microsoft CIFS, Server Message Block 2.0 (SMB 2.0), Server Message Block 3.0 (SMB 3.0), Network File System v3 (NFS v3), Network File System v4 (NFS v4), Network File System v4.1 (NFS v4.1), HTTP |
| Netværks/overføselsprotokol | PPTP, L2TP, iSCSI, SMB, NFS, FTP, SFTP, HTTPs, HTTP, TCP/IP, POP3, SMTP, IMAP, DNS |
SIKKERHED-DVR
| Understøttede IP Kameraer | 75 |
| Billed Opløsning | 1280x720, 1920x1080, 2048x1536, 2591x1944, 3840x2160 |
| Kompressionsformat | MJPEG, H.264, H.265 |
PROCESSOR-/-HUKOMMELSE
| Antal installerede processorer | 1 x Intel Xeon D-1531 2.2 GHz |
| Maks. antal understøttet | 1 |
| Antal kerner | 6-core |
| Max Turbo Speed | 2.7 GHz |
| RAM | 16 GB (installeret) / 48 GB (understøttet) - DDR4 |
CONTROLLER-FOR-LAGRING
| Type | RAID |
| RAID-niveau | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, JBOD, RAID F1 |
| Interfacetype | SATA 6Gb/s |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.



