
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Kompatible processorer | Ryzen ThreadRipper PRO (understøtter CPUer med op til 64 kerner, maksimal TDP 280 Watt) |
| Produkttype | Bundkort - udvidet ATX |
| Chipsættype | AMD WRX80 |
| Processor-socket | Socket sWRX8 |
| Max antal processorer | 1 |
| Producent | Supermicro |
| Varenummer | 2932034 |
| Model | MBD-M12SWA-TF-O |
| Ean | 5704174653981 |
| Til producentens hjemmeside | www.supermicro.com |
| Produktbeskrivelse | SUPERMICRO M12SWA-TF - bundkort - udvidet ATX - Socket sWRX8 - AMD WRX80 |
| Max RAM-størrelse | 2 TB |
| RAM understøttet | 8 DIMM åbninger - DDR4, ECC, ikke-ECC, registreret, ikke bufferet |
| Lagringsporte | 4 x SATA-600 (RAID), 4 x M.2, 2 x U.2 port |
| USB / FireWire porte | 1 x USB-C Gen 2x2 + 4 x USB 3.2 Gen 2 + 3 x USB 3.2 Gen 1 + (1 x USB-C Gen 2 + 2 x USB 3.2 Gen 1 + 2 x USB 2.0 via samlekasser) |
| Grafik | ASPEED AST2600 |
| Audio | HD Audio (8-kanaler) |
| LAN | 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Ekspansionsåbninger | 1 x CPU 8 x DIMM 288-pins (1.2 V) 6 x PCIe 4.0 x16 |
| Grænseflade (lagring) | SATA-600 -stikforbindelser: 4 x 7pin Seriel ATA - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 / RAID 5 PCIe -stikforbindelser: 2 x U.2 - RAID 0 / RAID 1 PCIe 4.0 -stikforbindelser: 4 x M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 / RAID 5 |
| Interface | 1 x LAN (Gigabit Ethernet) 1 x LAN (10Gigabit Ethernet) 1 x USB-C Gen2x2 4 x USB 3.2 Gen 2 3 x USB 3.2 Gen 1 1 x VGA 1 x seriel |
| Interne interfaces | 2 x USB 2.0 - intern stik 2 x USB 3.2 Gen 1 - intern stik 1 x USB-C Gen2 - intern stik |
DIVERSE
| Med software | SuperDoctor 5 |
| Bredde | 30.48 cm |
| Pakketype | Detailsalg |
| Dybde | 33.02 cm |
UNDERSTøTTET-RAM
| Bus Clock | 3200 MHz |
| Egenskaber | 8-kanals hukommelsesarkitektur |
| Teknologi | DDR4 |
| Registreret eller buffer | Registreret, ikke bufferet |
| Maks. størrelse | 2199023255552 |
| Detaljer | 2 TB - registreret - ECC 256 GB - ikke bufferet - ikke-ECC |
| Understøttet RAM-integritetskon | ECC, ikke-ECC |
EGENSKABER
| Sov/ Vågn | Aktivering af tastatur |
| Hardwareovervågning | CPU kernetemperatur, chassis temperatur, takometer til chassis-blæser, systemspænding, Beskyttelse mod CPU overophedning, CPU kerne-spænding |
| Hardware egenskaber | Chassis intrusion styring, WatchDog Timer |
| BIOS-egenskaber | IPMI 2.0 support, ACPI-understøttelse |
LAN
| Netværk controller | Marvell AQC113C / Intel I210-AT |
| Netværks interfaces | 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet |
AUDIO
| Type | HD Audio (8-kanaler) |
| Audio codec | Realtek ALC1220 / Realtek ALC4050H |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio |
GRAFIK
| Grafik controller | ASPEED AST2600 |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.


