Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Specifikationsoverensstemmelse | ATX12V / EPS12V |
| PSU formfaktor | ATX |
| Enhedstype | Strømforsyning - intern |
| Producent | Seasonic |
DIVERSE
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 150,000 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | TUV, BSMI, CB, CCC, FCC, RoHS, WEEE, cTUVus, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, REACH, EAC |
| Kølesystem | 135 mm ventilator |
| Egenskaber | Beskyttelse mod overophedning, guldbelagte terminaler, beskyttelse mod overstrøm, overspændingsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse, beskyttelse mod underspænding, kortslutnings beskyttelse, køleblæser til flydende dynamisk leje, Premium Hybrid Fan Control, fuld modulær |
STRøMENHED
| Indgangspænding | AC 100-240 V |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Platinum |
| Modulær Kabel Administration | Ja |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion 2 x strøm 8 pin +12 V med aftagelig 4 pin sektion 3 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion 18 x 15 pin Serial ATA strøm 3 x 4-PIN intern strøm 1 x 12VHPWR |
| Effektivitet | 92% at 50% Load |
| Nødvendig frekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangspænding | +3.3, +5, ±12 V + 3% / - 3% |
| Strømkapacitet | 1200 Watt |
| Output Current | +3.3V - 25 A +5V - 25 A +12V - 100 A -12V - 0.3 A +5VSB - 3 A |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 50 °C |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
BæREDYGTIGHEDSOPLYSNINGER
| ENERGY STAR | Ja |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.

