Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vægt | 520 g |
| Længde | 12.6 cm |
| Diameter | 7.4 cm |
| Producent | Panasonic |
DIVERSE
| Udstyr inkluderet | Kop for objektiv, støvhætte, objektivdæksel, objektivetui |
OBJEKTIVSYSTEM
| Specielle funktioner | Tele, zoom |
| Min. fokusafstand | 1.5 m |
| Filterstørrelse | 67 mm |
| Blade for blænder | 7 |
| Brændvidde ækvivalent til 35 mm kamera | 200 - 600mm |
| Zoomindstilling | Manuel |
| Monteringstype | Micro Four Thirds |
| Objektivkonstruktion | 12 grupper / 17 elementer |
| Minimum synsvinkel | 4.1 grad(er) |
| Maks. billedvinkel | 12 grad(er) |
| Beregnet til | Digital-SLR, fuldramme digital SLR |
| Blændeåbning | F/4.0-5.6 |
| Objektivbelægning | Multicoated |
| Type | Telefoto zoom objektiv |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel |
| Minimal blænde | F/22 |
| Egenskaber | ED-glas, Dual I.S. (Image Stabilizer) kompatibel |
| Forstørrelse | 0.21 |
| Billedstabilisator | Optisk (POWER O.I.S.) |
| Brændvidde | 100 mm - 300 mm |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
