OnePlus 10T 5G 128GB/8GB
Smartphone · LPDDR5 SDRAM - 8 GB · OLED-skærm - 2412 x 1080 pixels - 6.7" - 394 ppi - (120 Hz) - 20.1:9 - Fluid Amoled - HDR - Corning Gorilla Glass (ridseresistant glas) · Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
Sammenlign priser på OnePlus 10T 5G 128GB/8GB fra 2.886,00 kr. kr. til 2.886,00 kr. kr. fra 1 forhandler(e).
2.886,00 kr.
INKL. FRAGTLaveste pris inkl. fragt: 2.886,00 kr. · 1 forhandlere
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Højde | 163 mm |
| SAR værdi | 1, 182 W/kg (krop), 0, 964 W/kg (hoved), 2, 68 W/kg (lem) |
| Bredde | 75.4 mm |
| Produkttype | Smartphone |
| Vægt | 203.5 g |
| Dækfarve | Jadegrøn |
| Dybde | 8.75 mm |
| Formfaktor | Berøring |
| Producent | OnePlus |
| Varenummer | 3091208 |
| Model | 5011102097 |
| Ean | 6921815621898 |
| Til producentens hjemmeside | www.oneplus.com |
| Kontakt producent | service.oneplus.com/dk/contact |
| Produktbeskrivelse | OnePlus 10T 5G - jadegrøn - 5G smartphone - 128 GB - GSM |
| Skærm | OLED-skærm - 2412 x 1080 pixels - 6.7" - 394 ppi - (120 Hz) - 20.1:9 - Fluid Amoled - HDR - Corning Gorilla Glass (ridseresistant glas) |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 |
| Grafikaccelerator | Qualcomm ADRENO 730 |
| Hukommelse | RAM 8 GB / 128 GB |
| Operativsystem | OxygenOS (baseret på Android 12) |
| Hovedkamera | 50 Megapixel - IMX766 sensor 23.6 mm - f/1.8 - fokus: automatisk |
| Andet kamera | 8 Megapixel - ultrabred synsvinkel-objektiv - f/2.2 |
| Tredje kamera | 2 Megapixel - macrokamera |
| Frontkamera | 16 Megapixel f/2.4 - disponibel fokus |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| SIM-kort | Dual-SIM - nano SIM |
| Trådløs grænseflade | NFC, Wi-Fi 6, Bluetooth |
| Sikkerhedsenheder | Ansigtskendelsen, fingeraftrykslæser |
| Stikforbindelser | USB-C |
| Farve | Jadegrøn |
| Dimensioner (B x D x H) | 75.4 mm x 8.75 mm x 163 mm |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 0.964 W/kg (head) 1.182 W/kg (body) 2.68 W/kg (lem) |
DIVERSE
| Udstyr inkluderet | Fjernelsesværktøj til SIM-kort, USB-C kabel, skærmbeskytter (påført forud), SuperVOOC 160 W strømadapter |
TILSLUTNINGER
| Forbindelsestype | USB Type-C - 24 pin USB-C |
HUKOMMELSE
| Intern hukommelseskapacitet | 128 GB |
| Hukommelsesinterface | UFS 3.1 2-spor |
| RAM | LPDDR5 SDRAM - 8 GB |
PROCESSOR
| Type | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 |
BATTERI
| Kapacitet | 4800 mAh |
| Hurtigopladningsteknologi | SuperVOOC Flash Charge technology |
KOMMUNIKATIONER
| 2G Bånd | 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM |
| 4G LTE Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 3, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 7, Bånd 8, Bånd 12, Bånd 13, Bånd 17, Bånd 18, Bånd 19, Bånd 20, Bånd 25, Bånd 26, Bånd 28, Bånd 30, Bånd 32, Bånd 38, Bånd 39, Bånd 40, Bånd 41, Bånd 66, Bånd 71 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700c, FDD 700b, FDD 800 nedre, FDD 800 øvre, FDD 800 DD, FDD 1900+, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 2300 WCS, FDD 1500 L, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500, FDD 1700 - 2110 AWS-3, FDD 600 |
| 3G UMTS Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 8, Bånd 19 |
| 5G NR-frekvens | FDD 2100, FDD 1900PCS, FDD 1800, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800, FDD 700APT, TDD TD 2600, TDD TD 2500, FDD AWS-3, FDD 600, TDD TD 3700, TDD TD 3500, TDD 2300, FDD 1900, FDD 2300 |
| Trådløs grænseflade | NFC, IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
| 5G NR-bånd | N1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n41, n66, n71, n77, n78, n40, n25, n30 |
| 3G UMTS-frekvens | 2100, 1900, 1700, 850, 900, 800 |
| Dataoverførsel | FDD-LTE, TDD-LTE, 5G NR FR1 |
FRONTKAMERA
| Fokusjustering | Disponibel fokus |
| Objektivblænder | F/2.4 |
| Special Effects | HDR |
| Sensoropløsning | 16 Megapixel |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps |
| Funktioner | Electronic Image Stabilizer (EIS) |
| Min. fokuslængde | 24 mm |
| Ansigtsdetektion | Ansigtsgenkendelse |
| Pixelstørrelse | 1 μm |
MOBILTELEFON
| Operativsystem | OxygenOS (baseret på Android 12) |
| Navigation | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS |
| Input-enhed | Multi-touch |
| SIM-korttype | Nano SIM |
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Antal SIM-kort | Dual-SIM |
| Generation af mobilt bredbånd | 5G |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
SKæRM
| HDR-teknologi | HDR10+ |
| Teknologi | Fluid Amoled |
| Berøringsprøvetagningshastighed | 360 Hz |
| Display opløsning | 2412 x 1080 pixels |
| Type | OLED-skærm |
| Diagonal størrelse | 6.7" |
| Displayformat | Fuld HD+ |
| Farvedybde | 1, 07 milliarder farver |
| Genindlæsningshastighed | 120 Hz |
| Beskyttelse | Corning Gorilla Glass (ridseresistant glas) |
| Egenskaber | Farvetemperaturjustering, autojusterende lysstyrke, Bredt farvedisplay (P3), Øjekomforttilstand, Video Enhancer, Mørk tilstand, sRGB support, Skærmfarvetilstand |
| HDR | Ja |
| Formatforhold | 20.1:9 |
| Pixeltæthed | 394 ppi |
HOVEDKAMERA
| Kameratilstande | Panorama, Pro-tilstand, stående tilstand, Tidsforkortelsesvideo, Nightscape 2.0, Macro-tilstand, Portræt-video, fotofiltre, Dual-View Video, Vippe-skifttilstand, Cat/Dog Face Focus, Super Stable, Video Nightscape, Lang eksponeringstilstand, Movie Mode |
| Optisk billedstabilisator | Optical Image Stabilizer (OIS) |
| Objektivblænder | F/1.8 |
| Sensornavn | Sony IMX766 sensor |
| Sensoropløsning | 50 Megapixel |
| Objektivkonstruktion | 6-element |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 (1080p) at 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) ved 60 fps, 1280 x 720 (720p) ved 30 fps, 3840 x 2160 (4K) at 30 fps, 1280 x 720 (720p) ved 60 fps, 3840 x 2160 (4K) ved 60 fps, Super slow motionvideo 1920 x 1080 (1080p) ved 240 fps, Super slow motion-video 1280 x 720 (720p) ved 480 fps |
| Funktioner | Tracking Focus, Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Electronic Image Stabilizer (EIS), Continuous Auto Focus (CAF), RAW-billedoptagelse, intelligent scenegenkendelse, Laser Auto Focus (LAF) |
| Min. fokuslængde | 23.6 mm |
| Specielle effekter | HDR, ansigtsretouchering |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Lyskilde | LED-blitz |
| Sensorstørrelse | 1/1.56" |
| Pixelstørrelse | 1 μm |
MEDIEAFSPILLER
| Digitale lydstandarder understøttet | WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, FLAC, OGG, APE (Monkey's Audio), LDAC, MID, SBC, apt-X HD |
| Supported Digital Video Standards | MKV, FLV, AVI, MOV, WMV, ASF, 3GP, MP4 |
TELEFON-EGENSKABER
| Sikkerhedsenheder | Ansigtskendelsen, fingeraftrykslæser |
| Sensorere | Accelerationsmåler, lyssensor for omgivelser, proximity sensor, digitalkompas, SAR-sensor, farvetemperatursensor, flimmersensor, gyroskop, sensorkerne |
| Ekstra egenskaber | Frontoplåsning, Noise Cancellation-teknologi, MIMO-teknologi, Fast Charging, HyperBoost, Vapor Cooling System, dobbelte stereohøjttalere, GPA-rammestabilisator, GLC (GPU Load Control) |
GRAFIKSYSTEM
| Grafikaccelerator | Qualcomm ADRENO 730 |
ANDET-KAMERA
| Objektivåbning | F/2.2 |
| Sensoropløsning | 8 Megapixel |
| Objektivtype | Ultrabred synsvinkel-objektiv |
| Synsfelt (FoV) | 119.9 grad(er) |
| Pixelstørrelse | 1.12 μm |
TREDJE-KAMERA
| Sensorfølsomhed | 2 Megapixel |
| Funktioner | Macrokamera |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
