Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Printertype | Arbejdsgruppeprinter - LED - farve |
| Lokalisering | Europa |
| Producent | OKI |
EFFEKT
| Strømforbrugs-stand by | 13 Watt |
| Nødvendig frekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug ved drift | 680 Watt |
| Strømforbrug-sovemodus | 1 Watt |
| Strømenhed | Strømforsyning - intern |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Tilslutninger | 1 x USB 2.0 - 4 pin USB Type B 1 x Gigabit LAN - RJ-45 1 x USB 2.0 host - 4 pin USB Type A |
DIVERSE
| Med forbrugsartikler | 1 x tonerpatron (sort) - op til 2500 sider ISO/IEC 19798 1 x tonerpatron (cyan) - op til 2500 sider ISO/IEC 19798 1 x tonerpatron (magenta) - op til 2500 sider ISO/IEC 19798 1 x tonerpatron (gul) - op til 2500 sider ISO/IEC 19798 |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| Med software | OKI PrintSuperVision, OKI LPR, OKI Profile Assistant, OKI Color Correct, OKI Color Swatch Utility, OKI Network Extension, OKI Template Manager, OKI Print Job Accounting, OKI Configuration Tool, OKI Firmware Update Tool, OKI Network Card Setup |
| OS nødvendig | Linux, Microsoft Windows Vista (32/64 bits), Microsoft Windows Server 2008 R2 x64 Edition, Microsoft Windows 7 (32/64 bits), Microsoft Windows Server 2008 (32/64-bits), Windows 8 (32/64 bit), Microsoft Windows Server 2012 x64 Edition, Windows 8.1 (32/64 bit), Microsoft Windows Server 2012 R2 x64 Edition, Windows 10 (32/64 bits), Apple MacOS X 10.10 - 10.13 |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Lydemission (tomgang) | 32 dBA |
| Lydemission (i drift) | 54 dBA |
| Maks. driftstemperatur | 32 °C |
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 20 - 80% |
NETVæRK
| Sikkerhedsprotokoller og egenskaber | TLS, IPsec, 802.1x, SSL 3 |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, Telnet, SNMP 3, IPP, HTTPS, IPPS |
| Netværk | Udskriftsserver |
MILJøMæSSIGE-STANDARDER
| ENERGY STAR | Ja |
MEDIEBEHANDLING
| Mediestørrelsesklasse | A3 |
| Max. mediestørelse (brugerdefineret) | 297 mm x 1321 mm |
| Medievægt | 64 g/m² - 256 g/m² |
| Konvolutstørrelser | International DL (110 x 220 mm), Com-10 (105 x 241 mm), International C5 (162 x 229 mm), International C4 (229 x 324 mm) |
| Maks. mediestørrelse | A3 (297 x 420 mm) |
| Maks. mediekapacitet | 2450 ark |
| Mediekapacitet i alt | 400 ark |
| Udbakkekapacitet | 250 ark |
| Minimum Medie Størrelse (Almindelig) | 127 mm x 182 mm |
| Medietype | Konvolutter, almindeligt papir |
| Mediefremføringer | Bakke til papirforsyning: 1 x automatisk - 300 ark - A3 (297 x 420 mm) vægt: 64 g/m² - 220 g/m² Flerfunktionsbakke: 1 x automatisk - 100 ark vægt: 64 g/m² - 256 g/m² |
| Mediestørrelser | A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), B5 (176 x 250 mm), A3 (297 x 420 mm), B4 (250 x 353 mm), A6 (105 x 148 mm) |
DRIFTSPERIODE
| Månedlig driftscyklus (maks.) | 75000 sider |
| Anbefalet månedlig volumen | 5000 sider |
PRINTER
| Indbyggede enheder | Status-LCD |
| Grænseflade | USB 2.0, Gigabit LAN, USB 2.0 vært |
| Mediehåndtering | 100-arks universalbakke, 300 arks inputbakke |
| Forbindelsesteknologi | Kabling |
| Maks. opløsning (S og H) | 1200 x 600 dpi |
| Printerhastighed | Op til 26 spm (sider pr minut) - S/H - A4 (210 x 297 mm) Op til 26 spm (sider pr minut) - farve - A4 (210 x 297 mm) Op til 14 spm (sider pr minut) - S/H - A3 (297 x 420 mm) Op til 14 spm (sider pr minut) - farve - A3 (297 x 420 mm) |
| Automatisk Duplikering | Ja |
| Udprintningstid af første aftryk S/H | 8.5 sekunder |
| Stregkoder | Kode 39, UCC/EAN-128, QR-kode, EAN/JAN-8, EAN/JAN-13, UPC-A, UPC-E, Coadabar, Code 128, 2 af 5 interfolieret, Postnet, PDF417, OCR-A, OCR-B, ZIP |
| Sprogsimulering | PCL 5C, EPSON FX, IBM PPR, PCL 6, SIDM, PCL XL 3.0 |
| Med skrifter | 87 x skalerbar PCL 4 x bitmapped PCL |
| Maks. opløsning (Farve) | 1200 x 600 dpi |
| Udprintningstid af første farveaftryk | 8.5 sekunder |
RAM
| RAM installeret (maks.) | 1 GB / 1 GB (maks.) |
FLASHHUKOMMELSE
| Flashhukommelse | 3 GB |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.

