Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Specifikationsoverensstemmelse | ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 |
| PSU formfaktor | ATX |
| Enhedstype | Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - intern |
| Farve | Mat sort |
| Lokalisering | Europa |
| Producent | NZXT |
DIVERSE
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 100,000 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | TUV, BSMI, CB, CCC, FCC, cTUVus, KC, RCM, CP65, BIS, IEC 62368-1, UAE, UKCA |
| Kølesystem | 140 mm ventilator |
| Medfølgende ledninger | AC input-kabel - ekstern Strøm 24 pin ATX med aftageligt 4 pin sektion modulært kabel 60 cm Strøm 8 pin +12 V med aftageligt 4 pin sektion modulært kabel 70 cm Strøm 8 pin EPS12V modulært kabel 70 cm 2 x 16-pin 12VHPWR-strømkabel 65 cm 6 x 8 pin PCI Express strøm med udtrækkelig 2 pin sektion modulærtkabel 65 cm 3 x 2x Serial ATA modulært kabel 65 cm 4 pin internt strømkabel 65 cm |
| Egenskaber | Kabler med omslag, beskyttelse mod overstrøm, overspændingsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse, beskyttelse mod underspænding, kortslutnings beskyttelse, fuld modulær, magnetisk levitation bærende køleblæser |
| Udstyr inkluderet | 4 skruer |
STRøMENHED
| Effektivitet | 93.8% at 50% Load, 92% at 10% Load, 94% at 20% Load, 90.8% at 100% Load |
| Nødvendig frekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangspænding | +3.3, +5, ±12 V |
| Strømkapacitet | 1500 Watt |
| Output Current | +3.3V - 22 A +5V - 22 A +12V - 125 A +5VSB - 3 A |
| Indgangspænding | AC 115/240 V |
| Strømfaktor (PF) | 0.99 |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Platinum |
| Modulær Kabel Administration | Ja |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 1 x strøm 24 pin ATX 1 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion 1 x strøm 8 pin CPU 6 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion 2 x 16-pin PCI Express-strøm 12 x 15 pin Serial ATA strøm 4 x 4-PIN intern strøm |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 50 °C |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.



