Nokia G22 64GB/4GB
Smartphone · 4 GB + op til 2 GB virtuel forlængelse · 1200 x 720 pixels - 6.52" - (90 Hz) - 20:9 - Corning Gorilla Glass 3 (ridseresistant glas) · Unisoc T606 / 1.6 GHz (8-kerners)
Sammenlign priser på Nokia G22 64GB/4GB fra 873,00 kr. kr. til 928,00 kr. kr. fra 3 forhandler(e).
873,00 kr.
INKL. FRAGTLaveste pris inkl. fragt: 873,00 kr. · 3 forhandlere
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Producent | Nokia |
| Varenummer | 3162679 |
| Model | 101S0609H001 |
| Ean | 6438409083227 |
| Til producentens hjemmeside | www.nokia.com |
| Produktbeskrivelse | Nokia G22 - meteorgrå - 4G smartphone - 64 GB - GSM |
| Skærm | 1200 x 720 pixels - 6.52" - (90 Hz) - 20:9 - Corning Gorilla Glass 3 (ridseresistant glas) |
| Egenskaber | FM-radio |
| Processor | Unisoc T606 / 1.6 GHz (8-kerners) |
| Hukommelse | RAM 4 GB / 64 GB |
| Understøttede hukommelseskort | microSDXC åbning - op til 2 TB |
| Operativsystem | Android 12 |
| Hovedkamera | 50 Megapixel - f/1.8 - fokus: automatisk |
| Andet kamera | 2 Megapixel - macrokamera |
| Tredje kamera | 2 Megapixel - dybdekamera |
| Frontkamera | 8 Megapixel - CMOS f/2.0 - disponibel fokus |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| SIM-kort | Dual-SIM - nano SIM |
| Trådløs grænseflade | NFC, Wi-Fi 5, Bluetooth |
| Sikkerhedsenheder | Ansigtskendelsen, fingeraftrykslæser (side) |
| Stikforbindelser | USB-C |
| Farve | Meteorgrå |
| Dimensioner (B x D x H) | 76.19 mm x 8.48 mm x 165 mm |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 0.512 W/kg (head) 1.583 W/kg (body) |
| Højde | 165 mm |
| SAR værdi | 0, 512 W/kg (hoved), 1, 583 W/kg (krop) |
| Bredde | 76.19 mm |
| Materiale | 100 % genbrugt plastik |
| Beskyttelse | Stænktæt |
| Produkttype | Smartphone |
| Vægt | 196.11 g |
| Dækfarve | Meteorgrå |
| Dybde | 8.48 mm |
| Integrerede Komponenter | FM-radio |
| Producents modelnummer | TA-1528 |
| Formfaktor | Berøring |
DIVERSE
| Overensstemmelsesstandarder | IP52 |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter, fjernelsesværktøj til SIM-kort, skærmbeskytter, USB-C kabel |
TILSLUTNINGER
| Forbindelsestype | USB Type-C - 24 pin USB-C |
HUKOMMELSE
| Intern hukommelseskapacitet | 64 GB |
| Understøttede Flash Hukommelses Kort | microSDHC, microSD, microSDXC - op til 2 TB |
| RAM | 4 GB + op til 2 GB virtuel forlængelse |
PROCESSOR
| Type | Unisoc |
| Clock-frekvens | 1.6 GHz |
| Processornr. | T606 |
| Antal processorkerner | 8-kerners |
BATTERI
| Kapacitet | 5050 mAh |
| Hurtigopladningsteknologi | Power Delivery 3.0 |
| Run Time detaljer | Blandet brug: op til 72 timer |
KOMMUNIKATIONER
| 2G Bånd | 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM |
| 4G LTE Bånd | Bånd 1, Bånd 3, Bånd 5, Bånd 7, Bånd 8, Bånd 20, Bånd 28, Bånd 38, Bånd 40, Bånd 41 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1800+, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD, FDD 700 APT, TDD 2600, TDD 2300, TDD 2500 |
| 3G UMTS Bånd | Bånd 1, Bånd 5, Bånd 8 |
| Trådløs grænseflade | NFC, IEEE 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 |
| 3G UMTS-frekvens | 2100, 850, 900 |
| Dataoverførsel | LTE |
FRONTKAMERA
| Sensortype | CMOS |
| Fokusjustering | Disponibel fokus |
| Objektivblænder | F/2.0 |
| Sensoropløsning | 8 Megapixel |
| Pixelstørrelse | 1.12 μm |
MOBILTELEFON
| Operativsystem | Android 12 |
| Navigation | GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo |
| Input-enhed | Multi-touch |
| SIM-korttype | Nano SIM |
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Antal SIM-kort | Dual-SIM |
| Generation af mobilt bredbånd | 4G |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
SKæRM
| Diagonal størrelse | 6.52" |
| Displayformat | HD+ |
| Genindlæsningshastighed | 90 Hz |
| Beskyttelse | Corning Gorilla Glass 3 (ridseresistant glas) |
| Egenskaber | Sunlight-lysstyrkeboost |
| Formatforhold | 20:9 |
| Maks. lysstyrke | 500 cd/m² |
| Display opløsning | 1200 x 720 pixels |
HOVEDKAMERA
| Kameratilstande | Nattetilstand, Vandmærke-tilstand, AI Portræt, 50 MP tilstand, Tripod Mode |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Objektivblænder | F/1.8 |
| Lyskilde | LED-blitz |
| Sensoropløsning | 50 Megapixel |
| Objektivkonstruktion | 5-element |
| Specielle effekter | HDR |
MEDIEAFSPILLER
| Lydforbedringer | OZO rumlig lydoptagelse, OZO Playback-teknologi¨ |
TELEFON-EGENSKABER
| Sikkerhedsenheder | Ansigtskendelsen, fingeraftrykslæser (side) |
| Sensorere | Accelerationsmåler, lyssensor for omgivelser, proximity sensor |
| Sikkerhedsteknologi | Face Unlock |
| Ekstra egenskaber | Fast Charging, 3 års Security Updates, 2 år med OS-opgraderinger, QuickFix design |
ANDET-KAMERA
| Sensoropløsning | 2 Megapixel |
| Funktioner | Macrokamera |
TREDJE-KAMERA
| Sensorfølsomhed | 2 Megapixel |
| Funktioner | Dybdekamera |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.


