noblechairs NBL-ICN-PU-BED
Stol - ergonomisk - armstøtter - vippe - drejeled · Løftehøjdejustering til gas · 28000 · Aluminium
Sammenlign priser på noblechairs NBL-ICN-PU-BED fra 3.369,00 kr. kr. til 4.488,00 kr. kr. fra 3 forhandler(e).
3.369,00 kr.
INKL. FRAGTLaveste pris inkl. fragt: 3.369,00 kr. · 3 forhandlere
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Antal armstøtter | 2 |
| Nakkestøtte | Ja |
| Materiale | Polyuretan-læder, stålramme |
| Styrehjul | Ja |
| Produkttype | Stol - ergonomisk - armstøtter - vippe - drejeled |
| Designet til | Gaming |
| Funktioner | Løftehøjdejustering til gas, klasse 4 gasløft |
| Maks. belastningsvægt | 150 kg |
| Samling påkrævet | Ja |
| Pakkeindhold | 2 puder |
| Farve | Sort |
| Producent | noblechairs |
MåL-OG-VæGT
| Dimensioner & vægt detaljer | Armstøtte - bredde: 10 cm dybde: 24.5 cm |
| Højde | 1265 |
| Vægt | 28000 |
RYGSTøTTE
| Højde | 86 cm |
| Bredde | 52 cm |
| Funktioner | 90°-135° justerbar vinkel |
PLADS
| Justerbar højde | Ja: 10 cm |
| Højde | 46.5 cm - 56.5 cm |
| Bredde | 51.5 cm |
| Dybde | 49 cm |
| Funktioner | Koldskumspolstring |
BASE
| Design | 5-takket stjerne |
| Materiale | Aluminium, nylon, polyurethan |
| Styrehjul | 5 x 6 cm |
ARMLæN
| Form | T-formet |
| Materiale | Polyurethan |
| Funktioner | 4D-justerbar |
Noblechairs noblechairs-nbl-icn-pu-bed er en gamingstol, der kombinerer komfort og funktionalitet med et elegant design. Denne stol er udviklet til gamers og professionelle brugere, som ønsker en ergonomisk løsning, der støtter kroppen ved længerevarende siddesessioner. Med fokus på både stil og holdbarhed passer den godt ind i både spilrum og hjemmekontor.
Stolen er designet med brugeren i centrum, hvilket sikrer en behagelig oplevelse selv under intense gaming-sessioner. Det ergonomiske design hjælper med at fremme en god kropsholdning og forebygger ubehag eller træthed, som kan opstå ved længere tids brug. Dette gør modellen særligt velegnet for gamere, der prioriterer komfort ved langvarigt computerbrug.
Materialerne og konstruktionen af noblechairs-nbl-icn-pu-bed lægger vægt på robusthed og lang levetid. Det solide design sikrer stabilitet og holdbarhed, hvilket er essentielt for den målgruppe, der ofte bruger stolen dagligt. Kombinationen af funktionalitet og et stilrent udtryk gør stolen til et oplagt valg for både private og professionelle.
Denne gamingstol er ideel til personer, der ønsker en komfortabel siddeoplevelse, uanset om det er til gaming, arbejde eller afslapning. Den er en god løsning for dem, der ønsker en stol med et tidløst look og ergonomiske fordele, som matcher kravene fra moderne brugere. Noblechairs noblechairs-nbl-icn-pu-bed kan let integreres i enhver indretning, hvor funktionalitet og komfort er i fokus.
Stolen er designet med brugeren i centrum, hvilket sikrer en behagelig oplevelse selv under intense gaming-sessioner. Det ergonomiske design hjælper med at fremme en god kropsholdning og forebygger ubehag eller træthed, som kan opstå ved længere tids brug. Dette gør modellen særligt velegnet for gamere, der prioriterer komfort ved langvarigt computerbrug.
Materialerne og konstruktionen af noblechairs-nbl-icn-pu-bed lægger vægt på robusthed og lang levetid. Det solide design sikrer stabilitet og holdbarhed, hvilket er essentielt for den målgruppe, der ofte bruger stolen dagligt. Kombinationen af funktionalitet og et stilrent udtryk gør stolen til et oplagt valg for både private og professionelle.
Denne gamingstol er ideel til personer, der ønsker en komfortabel siddeoplevelse, uanset om det er til gaming, arbejde eller afslapning. Den er en god løsning for dem, der ønsker en stol med et tidløst look og ergonomiske fordele, som matcher kravene fra moderne brugere. Noblechairs noblechairs-nbl-icn-pu-bed kan let integreres i enhver indretning, hvor funktionalitet og komfort er i fokus.


