
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vægt | 680 g |
| Længde | 14.6 cm |
| Diameter | 8.05 cm |
| Producent | Nikon |
DIVERSE
| Udstyr inkluderet | Kop for objektiv, støvhætte, objektivdæksel, objektivetui |
OBJEKTIVSYSTEM
| Specielle funktioner | Tele, zoom |
| Min. fokusafstand | 1.2 m |
| Filterstørrelse | 67 mm |
| Blade for blænder | 9 |
| Zoomindstilling | Manuel |
| Monteringstype | Nikon F |
| Objektivkonstruktion | 14 grupper / 18 elementer |
| Minimum synsvinkel | 8.2 grad(er) |
| Maks. billedvinkel | 34.3 grad(er) |
| Beregnet til | Digital-SLR, fuldramme digital SLR |
| Blændeåbning | F/4.5-5.6 |
| Type | Telefoto zoom objektiv |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel |
| Minimal blænde | F/32 - f/40 |
| Optisk zoom | 4.3 x |
| Egenskaber | Internt skarpstillings system, fuldtids manuel fokusering, ED-glas, VR (Vibrations reduktion), stepmotor, Electromagnetic Diaphragm Mechanism, pulsmotor (PLM) |
| Forstørrelse | 0.25 |
| Billedstabilisator | Optisk |
| Brændvidde | 70 mm - 300 mm |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.

