
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vægt | 0.71 kg |
| Længde | 10.4 cm |
| Diameter | 8.4 cm |
| Producent | Nikon |
OBJEKTIVSYSTEM
| Specielle funktioner | Zoom |
| Min. fokusafstand | 0.45 m |
| Filterstørrelse | 77 mm |
| Blade for blænder | 9 |
| Zoomindstilling | Manuel |
| Monteringstype | Nikon F |
| Objektivkonstruktion | 13 grupper / 17 elementer |
| Minimum synsvinkel | 20.3 grad(er) |
| Maks. billedvinkel | 84 grad(er) |
| Beregnet til | Digital-SLR, fuldramme digital SLR |
| Blændeåbning | F/4.0 |
| Objektivbelægning | Nikon Nano-Crystal Coat |
| Type | Zoomobjektiv |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel |
| Minimal blænde | F/22 |
| Optisk zoom | 5 x |
| Egenskaber | Internt skarpstillings system, ED-glas, Silent Wave Motor (SWM), asfærisk objektiv |
| Forstørrelse | 0.24 |
| Billedstabilisator | Optisk |
| Brændvidde | 24 mm - 120 mm |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.


