
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vægt | 350 g |
| Længde | 7.3 cm |
| Diameter | 8 cm |
| Producent | Nikon |
OBJEKTIVSYSTEM
| Min. fokusafstand | 0.8 m |
| Filterstørrelse | 67 mm |
| Blade for blænder | 7 |
| Monteringstype | Nikon F |
| Objektivkonstruktion | 9 grupper / 9 elementer |
| Maks. billedvinkel | 28.5 grad(er) |
| Beregnet til | Digital-SLR, fuldramme digital SLR |
| Blændeåbning | F/1.8 |
| Objektivbelægning | Nikon Nano-Crystal Coat |
| Type | Objektiv |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel |
| Minimal blænde | F/16 |
| Egenskaber | Internt skarpstillings system, Silent Wave Motor (SWM) |
| Forstørrelse | 0.12 |
| Brændvidde | 85 mm |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
