
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vægt | 355 g |
| Længde | 8.3 cm |
| Diameter | 7.75 cm |
| Producent | Nikon |
OBJEKTIVSYSTEM
| Specielle funktioner | Vidvinkel |
| Min. fokusafstand | 23 cm |
| Filterstørrelse | 72 mm |
| Blade for blænder | 7 |
| Monteringstype | Nikon F |
| Objektivkonstruktion | 9 grupper / 12 elementer |
| Maks. billedvinkel | 84 grad(er) |
| Beregnet til | Digital-SLR, fuldramme digital SLR |
| Blændeåbning | F/1.8 |
| Objektivbelægning | Nikon Nano-Crystal Coat |
| Type | Vidvinkel objektiv |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel |
| Minimal blænde | F/16 |
| Egenskaber | ED-glas, fokuseringssystem bagtil, Silent Wave Motor (SWM), asfærisk objektiv |
| Forstørrelse | 0.2 |
| Brændvidde | 24 mm |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.


