
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Vægt | 330 g |
| Længde | 8.1 cm |
| Diameter | 7.3 cm |
| Producent | Nikon |
OBJEKTIVSYSTEM
| Specielle funktioner | Vidvinkel |
| Min. fokusafstand | 25 cm |
| Filterstørrelse | 67 mm |
| Blade for blænder | 7 |
| Objektivkonstruktion | 9 grupper / 11 elementer |
| Maks. billedvinkel | 75 grad(er) |
| Beregnet til | Digital-SLR, fuldramme digital SLR |
| Blændeåbning | F/1.8 |
| Objektivbelægning | Nikon Super Integrated Coating, Nikon Nano-Crystal Coat |
| Type | Vidvinkel objektiv |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel |
| Minimal blænde | F/16 |
| Egenskaber | Fuldtids manuel fokusering, fokuseringssystem bagtil, Silent Wave Motor (SWM), asfærisk objektiv |
| Forstørrelse | 0.22 |
| Brændvidde | 28 mm |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.


