| MAC adresse table størrelse | 16K indtastningshukommelse |
| Autentificeringsmetode | Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+ |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1AX, IEEE 802.1BA, IEEE 802.1as, IEEE 802.1Qav, IEEE 802.1Qat, IEEE 802.1ak |
| Pakningstype | Front til ryg-luftstrøm monterbar på stativ 1U |
| Processor | X ARM Cortex-A57: 1.8 GHz |
| Routingprotokol | RIP-2, IGMP, VRRP, OSPFv2, PIM-SM, statisk IP routing, PIM-DM, OSPFv3, PIM-SSM, ECMP, police-baseret routing (PBR), MLD, MSTP, RSTP |
| Krypterings algoritme | SHA, MD5, 2048-bit RSA, 256-bit SHA-2, 512-bit SHA-2, TLS 2.0, SSL 3.0 |
| Protokol til fjernadministration | SNMP, RMON, Telnet, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SSH-2, CLI, SCP, SFTP, DHCP, IPv4, IPv6, RSTP, TACACS+, RADIUS |
| Undertype | 10 Gigabit Ethernet |
| Flashhukommelse | 512 GB |
| Jumborammesupport | 12KB |
| Kapacitet | Pakkebufferstørrelse: 32 MB
Multicas indgange (IPv4): 512
Multicast indgange (IPv6): 256
VLANs understøttet: 4000
Jumbo-rammestørrelse: op til 12.000
IGMP multicast-grupper: 2000
DHCP-brugere: 2000
ARP-indtastninger: 4000
NDP-indtastninger: 512 |
| Statusindikatorer | Hastighed/aktivitet, link |
| Egenskaber | Understøttet af BOOTP, DHCP-understøttelse, understøttet af ARP, DoS attack beskyttelse, DiffServ understøttet, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, SNTP-understøttet, NSF, sFlow, RSTP support, MSTP support, LLDP support, LACP, MIB, CoS, PTP, PIM |
| Præstation | Routing/switching kapacitet: 320 Gbps
Kapacitet: 238, 08 Mpps |
| Enhedstype | Switch - 16 porte - L3 - Administreret - kan stables |
| Porte | 8 x 10/100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 8 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| RAM | 2 GB DDR4 SDRAM |
| Producent | Netgear |