| Egenskaber | MDL snooping, statisk rute, EEE, DoS attack beskyttelse, 3 blæsere, PoE-planlægning, IGMP snooping, IGMP-forespørger, Voice VLAN, VoIP support, LLDP-MED, LACP, sky-administreret, Link Aggregation, ZTP, ACL support, 802.1x autentificering, QoS, DSCP based QoS, beskyttede porte, DHCP snooping, PoE timer, dobbelt firmware-billeder, firmware kan opgraderes, portspejling, løkkeforebyggelse, dobbeltkernet CPU, PoE selvhelbredende, avanceret per-port PoE planlægning/timere, VLAN Tagging, MAC based VLAN, Protokol-baseret VLANs support, Auto VoIP, anti-stemme-VLAN, auto video VLAN, autokamera VLAN, auto-wi-fi VLAN, GARP, Private VLAN, MVR, DHCP klient, ICMP Router Discovery Protocol (IRDP), DHCP server, DHCP videresendelse, DHCP IPv6 server, DHCP IPv6 relæ, Guest VLAN, MAC-lockdown, DAI, portbaseret QoS, CoS, DiffServ understøttet, ToS, WRR, SPQ, DNS-klient, løkkedetektion, Radius Centralized Password Management, kabeltest, Uafbrudt PoE, GVRP |
| Præstation | Stof-gennemløb: 200 Gbps
1 Gbps kobberlatens (64-byte pakker): 5.32 µs
2, 5 Gbps kobberlatens (64-byte pakker): 8.03 µs
2, 5 Gbps kobberlatens (1518-byte pakker): 8.19 µs
2, 5 Gbps kobberlatens (9216-byte pakker): 8.22 µs
10 Gbps fiberlatens (64-byte pakker): 1.14 μs
10 Gbps fiberlatens (1518-byte pakker): 1.228 μs
10 Gbps fiberlatens (9216-byte pakker): 1.236 μs
1 Gbps kobberlatens (1518-byte pakker): 5.67 µs
1 Gbps kobberlatens (9216-byte pakker): 5.67 µs
Videresendelsesrate (64‑byte pakker): 148.8 Mpps |
| Enhedstype | Switch - 24 porte - 2+/L3 Lite - smart |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE++ |
| Porte | 24 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 4 x 10 Gigabit SFP+ (uplink) |
| RAM | 1 GB |
| Producent | Netgear |
| MAC adresse table størrelse | 32.000 optegnelser |
| Autentificeringsmetode | RADIUS, TACACS+, Extensible Authentication Protocol (EAP) |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3bt, IEEE 802.3az, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3x, IEEE 802.1D, IEEE 802.1w, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ab (LLDP) |
| Pakningstype | Monterbar på stativ, desktop |
| Processor | : 1 GHz |
| Routingprotokol | IGMP, IGMPv2, IGMPv3, MLD, MLDv2, STP |
| Krypterings algoritme | TLS 1.2 |
| Protokol til fjernadministration | HTTP, HTTPS, SNMP 1, SNMP 2c, SNMP 3, IPv6, IPv4, RADIUS, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, TACACS+, Syslog |
| PoE-budget | 720 W |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Jumborammesupport | 10KB |
| Kapacitet | ARP-tabel (IPv4): 512
Pakkebufferstørrelse: 2 MB
VLANs understøttet: 256
ACL-indtastninger (indgang): 100
IGMP-grupper: 512
Prioritetskøer: 8
DHCP-opsnusningsindlæg: 256
Multicast-grupper: 512
IPv4 ruter (statisk): 32
IPv6 ruter (statisk): 32
VLAN ruter-interfaces: 15 |
| Statusindikatorer | Strøm, blæser, PoE max, link/aktivitet/hastighed |