Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Udskrivningsteknologi | Laser - monokrom |
| Månedlig driftscyklus (maks.) | 175000 sider |
| Skærmegenskaber | Touch screen |
| Kontormaskineegenskaber | Scan til e-mail, scan til netværk, harddisk inkluderet, scan til FTP, scan til USB-vært, intern kortåbning |
| Printerskrifttyper | Skalerbar PPDS x 39 Bitmapped PPDS x 5 Skalerbar PCL x 84 Skalerbar PostScript x 91 Bitmapped PCL x 2 |
| Anbefalet månedlig volumen | 2000 - 20.000 sider |
| Type faxmaskine | Almindeligt papir |
| Display Farvesupport | Farve |
| Forbindelse tilgængelig | Ja |
| Enhedstype | Multifunktionsprinter |
| Diagonalstørrelse, display | 7" |
| Interface | USB 2.0, Gigabit LAN, USB 2.0 vært |
| AirPrint-aktiveret | Ja |
| Producent | Lexmark |
EFFEKT
| Strømforbrug i dvale | 2.5 Watt |
| Strømforbrug i drift | 670 Watt |
| Strømforbrug i standby | 16.5 Watt |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 545 |
| Bredde | 489 |
| Vægt | 22300 |
| Dybde | 476.5 |
DIVERSE
| Tid før første kopi parat sort/hvid | 6 sekunder |
| Vedtagne normer | FCC Klasse B-certificeret, C-Tick, NOM, ICES-003 Class B, CCC, DOC, SII, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, BSMI Class B, KCC, IEC 60825-1, FDA, UL-AR, GOST-R, EN 60825-1, KC, CECP, CEL, VCCI Class B, ECMA-370, EFTA, TER, MET, ISO 532B, TED, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1 |
| Med forbrugsartikler | 1 x tonerpatron - op til 6000 sider ISO/IEC 19752 1 x billedenhed - op til 60000 sider dækker 5% |
TILSLUTNINGER
| Sikkerhedsprotokoller og egenskaber | LEAP, TLS, IPsec, TTLS, PEAP, MD5, MS-CHAPv2 |
| Understøttelse af operativsystemer | MS Windows 7, SuSE Linux Enterprise Server 10, SuSE Linux Enterprise Server 11, MS Windows 7 64-bit Edition, SunSoft Solaris x86 10, IBM AIX 6.1, Apple Mac OS X 10.6, Apple Mac OS X 10.7, Red Hat Enterprise Linux WS 6.0, IBM AIX 7.1, Apple Mac OS X 10.8, SunSoft Solaris x86 11, Windows 8, Windows 8 64-bit, Windows 8.1, Apple Mac OS X 10.9, Windows 8.1 64-bit, Debian Linux 7.0, Apple Mac OS X 10.10, Windows 10, Apple Mac OS X 10.11, openSUSE 13.2, Debian Linux 8.0, SuSE Linux Enterprise Server 12, Red Hat Enterprise Linux WS 7.0, macOS 10.12, Fedora Linux 23, Fedora Linux 24, openSUSE 42.3, Ubuntu Linux 16.04 LTS |
| Interface | 1 x USB 2.0 - 4 pin USB Type B 2 x USB 2.0 host - 4 pin USB Type A 1 x Gigabit LAN - RJ-45 |
HUKOMMELSE
| Maks hukommelse understøttet | 2 GB |
| Standardhukommelse | 2 GB |
MåL-&-VæGT-(FORSENDELSE)
| Dybde ved forsendelse | 60.5 cm |
| Højde ved forsendelse | 68.2 cm |
| Bredde ved forsendelse | 55.2 cm |
| Vægt ved forsendelse | 26.58 kg |
MILJøMæSSIGE-STANDARDER
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
KOPIERING
| Maksimal kopieringshastighed | Op til 47 spm |
| Maksimal dokumentformindskelse | 25% |
| Automatisk duplikering | Ja |
| Maksimal dokumentforøgelse | 400% |
SCANNING
| Scanelement | CIS |
| Optisk opløsning | 1200 x 600 dpi (600 x 600 dpi farve) |
| Automatisk duplexing | Ja |
DOKUMENT--OG-MEDIEHåNDTERING
| Originaltype | Ark |
| Dokumentføder kapacitet | 100 ark |
| Understøttede kuvertstørrelser | US No 10 (104.7 x 241.3 mm), International DL (110 x 220 mm), Monarch (98.4 x 190.5 mm), US No 9 (98.6 x 225.6 mm) |
| Maksimal mediekapacitet | 2300 ark |
| Understøttet medie størrelse | ANSI A (Letter) (216 x 279 mm), Legal (216 x 356 mm), Executive (184 x 267 mm), A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm), Folio (216 x 330 mm), JIS B5 (182 x 257 mm), Statement (139.7 x 215.9 mm), Oficio (216 x 343 mm) |
| Understøttet medietype | Transparenter, konvolutter, almindeligt papir, etiketter, kortpapir |
| Udbakkekapacitet | 250 ark |
| Bypass-feeder kapacitet | 100 ark |
| Maksimal originalstørrelse | 215.9 x 355.6 mm |
| Maks. mediestørrelse | A4/Legal |
| Standard mediekapacitet | 650 ark |
| Hastighedsdetaljer | Udskrivning: op til 47 spm (sider pr minut) - S/H Udskrivning: op til 24 spm (A4) - sort/hvid duplex Scanning: op til 94 spm (A4) - sort/hvid duplex Scanning: op til 100 spm (Letter A) - sort/hvid duplex Scanning: op til 60 spm (A4) - farve duplex Scanning: op til 64 spm (Letter A) - farve duplex Scanning: op til 47 spm (A4) - S/H Scanning: op til 50 spm (Letter A) - S/H Scanning: op til 30 spm (A4) - farve Scanning: op til 32 spm (Letter A) - farve Kopiering: op til 47 spm (sider pr minut) (A4) - S/H Kopiering: op til 23 spm (A4) - sort/hvid duplex |
| Detaljer om dokument- og mediehåndtering | Bypass-bakke - 100 ark Bakke til papirforsyning - 550 ark vægt: 60 g/m² - 120 g/m² RADF - 100 ark Udbakke - 250 ark |
| Understøttede originale størrelser | 215.9 x 355.6 mm |
UDSKRIVNING
| Maksimal udskrivningshastighed | Op til 47 spm |
| Automatisk Duplikering | Ja |
| Udprintningstid af første aftryk S/H | 6 sekunder |
| Maks. printeropløsningsklasse | Op til 1200 x 1200 dpi |
| Printerdrivere / Emuleringer | PCL 5e, PCL 6, PostScript 3, PPDS, PDF 1.7, XPS |
| Maksimal udskrivningsopløsning | Op til 1200 x 1200 dpi |
| Image Enhancement Technology | 1200 IQ, 2400 IQ |
FAXMASKINE
| Kompatibilitet | Super G3 |
| Maksimal transmissionshastighed | 33.6 Kbps |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.
