| MAC adresse table størrelse | 8192 indtastninger |
| Autentificeringsmetode | Secure Shell (SSH), Secure Shell v.2 (SSH2), TACACS+, RADIUS |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3az, IEEE 802.3x |
| Pakningstype | Monterbar på stativ 1U |
| Processor | 1 x ARM A9: 1.016 GHz |
| Routingprotokol | IGMPv2, IGMPv3 |
| Krypterings algoritme | SSL |
| Protokol til fjernadministration | RADIUS, SNMP 1, SNMP 2c, SNMP 3, HTTP, HTTPS |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| PoE-budget | 139 W |
| Flashhukommelse | 16 GB |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Kapacitet | Switched virtual interfaces (SVIs): 16
ARP-indtastninger: 1024
IPv4 ruter (Unicast): 512
IPv6 ruter (Unicast): 512
IGMP-grupper: 512
MLD-grupper: 512
IPv4 ACL-indgange (ingress): 256
IPv6 ACL-poster (indgang): 128
MAC ACL-indgange (ingress): 256 |
| Egenskaber | DNS-klient, VLAN-understøttet, MSTP support, RSTP, LACP support, datatransport, UDP, TFTP support, understøttet af ARP, DHCP klient, ICMP, SNTP-understøttet, understøttet af BOOTP, DiffServ understøttet, IPv6 addressering, IPv6 understøttet, LLDP support, LLDP-MED, MIB, MDL snooping, NDP, sFlow, SNMP-support, blæserløs, TPM, ACL support |
| Præstation | Pakkebufferstørrelse: 12.38 MB
Kapacitet: 23.8 Mpps
Omkoblingskapacitet: 32 Gbps
Latens (1 Gbps): 2.3 µs
Latens (10 Gbps): 2.6 µs |
| Enhedstype | Switch - 12 porte - Administreret - kan stables |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE |
| Porte | 12 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP + 2 x 1000Base-T |
| RAM | 4 GB DDR3 SDRAM |
| Producent | Hewlett Packard Enterprise |