| Autentificeringsmetode | RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2) |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.1D, IEEE 802.1w, IEEE 802.1s |
| Pakningstype | Ryg til front-luftstrøm monterbar på stativ 1U |
| Processor | 1: 1.8 GHz |
| Routingprotokol | OSPF, statisk IPv6 routing, statisk IPv4 routing, IGMP, MLD, BGP-4, BGP, PIM-SM, VRRP, Bidirectional Forwarding Detection (BFD) |
| Krypterings algoritme | EAP-TLS |
| Protokol til fjernadministration | CLI, RMON, SNMP, TFTP, SFTP, NTP, DHCP |
| Undertype | 100 Gigabit Ethernet |
| Flashhukommelse | 32 GB |
| Jumborammesupport | 9KB |
| Kapacitet | VLANs understøttet: 4094
IGMP-grupper: 7000
MLD-grupper: 7000
IPv4 ruter (Multicast): 7000
IPv6 ruter (Multicast): 7000
IPv4 ACL-indgange (egress): 8192
IPv6 ACL-poster (udgang): 2048
MAC adresser: 212992
Værttabelsindtastninger (IPv4): 145780
Værttabelindtastninger (IPv6): 145780
IPv4 ruter (Unicast): 606977
IPv6 ruter (Unicast): 630784
IPv4 ACL-indgange (ingress): 65536
IPv6 ACL-poster (indgang): 16384
MAC ACL-indgange (egress): 8192
MAC ACL-indgange (ingress): 65536 |
| Egenskaber | RPVST+, VXLAN Distributed Anycast Gateway, VXLAN ARP/ND Suppression, VRF, Loopback, QoS, pakkestormbeskyttelse, DCB, RoCE v2, ECN, VSX, ERPS, UDLD, REST API interface, sFlow, jobplanlægger-framework, dobbelte flash-billeder, MSTP support, RSTP support, understøttet af ARP, IP Directed Broadcast |
| Præstation | Omkoblingskapacitet: 2, 4 Tbps |
| Enhedstype | Switch - 12 porte - L3 - Administreret |
| Porte | 12 x 40 Gigabit / 100 Gigabit QSFP+ / QSFP28 |
| RAM | 16 GB |
| Producent | Hewlett Packard Enterprise |