| Autentificeringsmetode | RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2) |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ab (LLDP) |
| Pakningstype | Ryg til front-luftstrøm monterbar på stativ 1U |
| Processor | 1: 1.8 GHz |
| Routingprotokol | OSPF, BGP-4, BGP, IGMP, VRRP, PIM-SM, statisk IPv4 routing, statisk IPv6 routing, MLD, Bidirectional Forwarding Detection (BFD) |
| Krypterings algoritme | EAP-TLS |
| Protokol til fjernadministration | SNMP, RMON, TFTP, CLI, SFTP, NTP, DHCP |
| Undertype | 10 Gigabit Ethernet |
| Flashhukommelse | 32 GB |
| Jumborammesupport | 9KB |
| Kapacitet | VLANs understøttet: 4094
IGMP-grupper: 7000
MLD-grupper: 7000
IPv4 ruter (Multicast): 7000
IPv6 ruter (Multicast): 7000
IPv4 ACL-indgange (egress): 8192
IPv6 ACL-poster (udgang): 2048
MAC adresser: 212992
Værttabelsindtastninger (IPv4): 145780
Værttabelindtastninger (IPv6): 145780
IPv4 ruter (Unicast): 606977
IPv6 ruter (Unicast): 606977
IPv4 ACL-indgange (ingress): 65536
IPv6 ACL-poster (indgang): 16384 |
| Egenskaber | Understøttet af ARP, sFlow, RSTP support, MSTP support, QoS, DCB, VRF, pakkestormbeskyttelse, Loopback, ERPS, ECN, RoCE v2, VSX, RPVST+, UDLD, VXLAN Distributed Anycast Gateway, VXLAN ARP/ND Suppression, REST API interface, jobplanlægger-framework, dobbelte flash-billeder, IP Directed Broadcast |
| Præstation | Tovejs skiftekapacitet: 1, 76 Tbps
Videresendelseskapacitet: 1.145 Mpps |
| Enhedstype | Switch - 48 porte - L3 - Administreret |
| Porte | 48 x 100/1000/10000 + 4 x 40/100 Gigabit QSFP+ / QSFP28 |
| RAM | 16 GB |
| Producent | Hewlett Packard Enterprise |