| Autentificeringsmetode | Secure Shell (SSH), RADIUS, TACACS+, RADSEC, Secure Shell v.2 (SSH2) |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.1ae, IEEE 802.1ak, IEEE 802.1AX, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1t, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3ba, IEEE 802.3by, IEEE 802.3cc, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Pakningstype | Ryg til front-luftstrøm monterbar på stativ 1U |
| Processor | 1: 1.8 GHz |
| Routingprotokol | OSPF, statisk IPv6 routing, statisk IPv4 routing, RIP-2, RIPng, OSPFv3, BGP-4, BGP-MP, police-baseret routing (PBR), ECMP, GRE, MPLS, BGP, CIDR, IGMP, IGMPv3, MLD, MLDv2, OSPFv2, PIM-SM, VRRP, PIM-DM, IGMPv2, MSDP, PIM-SSM |
| Krypterings algoritme | 256-bit AES, 128-bit AES |
| Protokol til fjernadministration | SSH, SSH 6, SSH-2, ICMP, SNMP 1, SNMP 2c, SNMP 3, TFTP, SFTP, RMON |
| Undertype | 25 Gigabit Ethernet |
| Flashhukommelse | 32 GB |
| Jumborammesupport | 9KB |
| Kapacitet | MAC adresser: 212992
IPv4 værtstabelkapacitet: 145780
IPv6 værtstabelkapacitet: 145780
IPv4 ruter (Unicast): 606977
IPv6 ruter (Unicast): 630784
IPv4 ACL-indgange (ingress): 65536
IPv6 ACL-poster (indgang): 16384
MAC ACL-indgange (ingress): 65536
IPv4 ACL-indgange (egress): 8192
IPv6 ACL-poster (udgang): 2048
MAC ACL-indgange (egress): 8192
VLANs understøttet: 4094
IGMP-grupper: 7000
MLD-grupper: 7000
IPv4 ruter (Multicast): 7000
IPv6 ruter (Multicast): 7000 |
| Statusindikatorer | Ports transmissionshastighed |
| Egenskaber | 32 MB pakkebuffer, DDoS Protection, MACsec support, understøttet af BOOTP, DHCP-understøttelse, datatransport, ICMP Router Discovery Protocol (IRDP), Link Aggregation, MSTP support, RSTP support, SNMP fælde, VLAN-understøttet, IPv6 multicasting, IPv6 understøttet, VRRP support, IP-videresendelsessupport, NDP, Syslog understøttet, understøttet af ARP, BFD, IGMP snooping, IPv6 addressering, MDL snooping, TCP support, UDP support, hot swappable 5 blæsere, Høj rådighedsgrad, Aruba VSF, Cisco IPSLA, DCB, DWRR, ERPS, ECN, Loopback, pakkestormbeskyttelse, QoS, RoCE v2, sFlow, SP, UDLD, VSX, BGP, BPDU, DHCP videresendelse, DHCP server, DNS support, dobbelt firmware-billeder, EVPN, aktivitet, NTP, portspejling, RPVST+, STP support, VXLAN, IPv4 og IPv6 dobbelt stak, ECMP, Private VLAN, hurtig udgang |
| Præstation | Routing/switching kapacitet: 1, 2 Tbps
Kontaktstofhastighed: 1, 2 Tbps
Omkoblingskapacitet: 4.8 Tbps
Kapacitet: 2, 678 Mpps |
| Enhedstype | Switch - 16 porte - L3 - Administreret |
| Porte | 16 x 1/10/25 Gigabit Ethernet SFP / SFP+ / SFP28 + 2 x 40/100 Gigabit QSFP+ / QSFP28 |
| RAM | 16 GB |
| Producent | Hewlett Packard Enterprise |