| Egenskaber | understøttet af BOOTP, understøttet af ARP, trunking, VLAN-understøttet, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), DiffServ understøttet, IPv6 understøttet, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, SNTP-understøttet, RSTP support, MSTP support, tunneling, ACL support, QoS, MDL snooping, NSR, båndbreddekontrol, STP Root Guard, UDLD, Rapid PVST+, IPv4 support, DHCP videresendelse, Port Security, blæserbakke, DHCP klient, Energy Efficient Ethernet, MIB, dynamisk ARP beskyttelse, DHCP beskyttelse, dobbelt firmware-billeder, CoS, sFlow v5, GVRP, ToS, Datatransport, DHCP-understøttelse |
| Præstation | Kapacitet: 785, 7 Mpps
Routing/switching kapacitet: 1 Tbps |
| Enhedstype | Switch - Administreret |
| RAM | 4 GB |
| Producent | Hewlett Packard Enterprise |
| MAC adresse table størrelse | 64K indtastningshukommelse |
| Autentificeringsmetode | RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2), Extensible Authentication Protocol (EAP) |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1v, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.1AX |
| Pakningstype | Monterbar på stativ 7U |
| Processor | 1 x Freescale P2020: 1.2 GHz |
| Routingprotokol | OSPF, RIP-1, RIP-2, BGP, IGMP, VRRP, OSPFv2, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, OSPFv3, statisk IPv6 routing, MLDv2, MLD, CIDR |
| Krypterings algoritme | SSL |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, TFTP, SMON, SSH, CLI, XRMON |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Flashhukommelse | 1 GB |
| Kapacitet | IPv4 indtastning i routing-tabel: 10000
IPv6 indtastning i routing-tabel: 5000 |