
Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Printertype | Plastikkortprinter - blæksubliminering/termisk transfer - farve |
| Producent | Evolis |
EFFEKT
| Nødvendig frekvens | 50/60 Hz |
| Strømenhed | Strømforsyning |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 200 |
| Bredde | 147 |
| Vægt | 1700 |
| Dybde | 276 |
EKSPANSION-/-KONNEKTIVITET
| Tilslutninger | 1 x USB 2.0 |
DIVERSE
| Medie inkluderet | 50 PVC-kort 0,76 mm |
| Overensstemmelsesstandarder | VCCI, CCC, FCC, RoHS, KC, BIS, ErP 2009 |
| Medfølgende ledninger | 1 x USB-kabel |
| Egenskaber | Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat) |
| Med forbrugsartikler | 1 x bånd (farve) - op til 50 kort |
PROGRAMMER-/-SYSTEMKRAV
| Med software | Evolis Badge Studio Standard |
| OS nødvendig | Microsoft Windows XP, Apple MacOS X 10.6, Microsoft Windows Vista (32/64 bits), Microsoft Windows 7 (32/64 bits), Apple MacOS X Lion 10.7, Apple OS X 10.8 Mountain Lion, Windows 8 (32/64 bit), Apple OS X 10.9 Mavericks |
MILJøMæSSIGE-PARAMETRE
| Maks. driftstemperatur | 30 °C |
| Min. driftstemperatur | 15 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 20 - 65 % (ikke-kondenserende) |
MEDIEBEHANDLING
| Medietykkelse tilladt | 0.5 mm - 0.76 mm |
| Maks. mediestørrelse | CR-80 Card (85.6 x 54 mm) |
| Mediekapacitet i alt | 40 kort |
| Udbakkekapacitet | 40 kort |
| Kort/etiketstørrelser | CR-80 Card (85.6 x 54 mm) |
| Medietype | Kort, PVC-kort |
| Mediefremføringer | 1 x automatisk - 40 kort - CR-80 Card (85.6 x 54 mm) |
PRINTER
| Grænseflade | USB 2.0 |
| Forbindelsesteknologi | Kabling |
| Maks. opløsning (Farve) | 300 dpi |
RAM
| RAM installeret (maks.) | 16 MB |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.





