| Varenummer | 2929600 |
| Model | ECS1112FP |
| Ean | 4713361935299 |
| Til producentens hjemmeside | www.engeniusnetworks.com/ |
| Produktbeskrivelse | EnGenius Cloud Switch Series ECS1112FP - switch - 8 porte - Administreret - monterbar på stativ |
| Kapacitet | Multicast-grupper: 256 ARP-indtastninger: 192 Statiske ARP-indtastninger: 192 IPv4 ruter (statisk): 63 IPv6 router: 21 VLAN ID'er: 4094 Prioritets QoS-køer: 8 |
| Effekt | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Dimensioner (B x D x H) | 33.02 cm x 22.86 cm x 4.394 cm |
| Vægt | 1.9 kg |
| Egenskaber | STP support, ACL support, QoS, CoS, WRR, Datatransport, komplet duplex ydeevne, IGMP snooping, Syslog understøttet, gem og send, IPv6 understøttet, DHCP snooping, SSH support, MDL snooping, nulstillingsknap, båndbreddekontrol, IPv4 support, DHCP videresendelse, Port Security, 512 KB pakkebuffer, Multicast filtreringsfunktion, MAC og IP-baseret ACLs support, Tidsstyret ACLs support, Protokol-baseret VLANs support, ARP-inspektion, Link Aggregation, planlægger, Voice VLAN, sikker backup, Selectable Operation Modes, DSCP Trust, tilbageløkke-detektion, VLAN Tagging, portbaseret VLAN, ARP-filtrering, importer SSL-certifikat |
| MAC adresse table størrelse | 8000 indgange |
| Autentificeringsmetode | RADIUS |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1x, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Pakningstype | Monterbar på stativ 1U |
| Krypterings algoritme | SSL |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| PoE-budget | 130 W |
| Flashhukommelse | 32 MB |
| Jumborammesupport | 9KB |
| Statusindikatorer | Strøm, mislykket, PoE, LAN, link/aktivitet/hastighed, PoE max |
| Præstation | Omkoblingskapacitet: 24 Gbps |
| Enhedstype | Switch - 8 porte - Administreret |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| Porte | 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 10/100/1000 + 2 x SFP |
| RAM | 256 MB SDRAM |
| Producent | EnGenius |