Ingen priser på refurbished eller demo modeller fundet.
GENERELT
| Specifikationsoverensstemmelse | ATX12V 3.1/ EPS12V |
| PSU formfaktor | ATX |
| Enhedstype | Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - intern |
| Lokalisering | Europa |
| Producent | Cooler Master |
MåL-OG-VæGT
| Højde | 86 |
| Bredde | 150 |
| Vægt | 4500 |
| Dybde | 180 |
DIVERSE
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 100,000 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | TUV, CCC, KC, EAC, RCM, BIS, ErP 2014, UKCA |
| Medfølgende ledninger | AC-strømkabel Strøm 24 pin ATX modulært kabel 65 cm Strøm 8 pin EPS12V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion modulært kabel 65 cm Strøm 8 pin EPS12V modulært kabel 65 cm 3 x 15 pin Serial ATA strøm modulært kabel 86 cm 4 pin strøm modulært kabel 86 cm 4 x 8 pin PCI Express strøm med udtrækkelig 2 pin sektion modulærtkabel 55 cm 16-pin 12VHPWR til 2x8 pin PCI Express strøm modulær kabel 65 cm USB-kabel 80 cm |
| Egenskaber | Beskyttelse mod overophedning, beskyttelse mod overstrøm, overspændingsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse, beskyttelse mod underspænding, uden blæser, kortslutnings beskyttelse, varmerørs køler, spændings- og tilstrømningsbeskyttelse, fuld modulær |
STRøMENHED
| Effektivitet | 94% |
| Nødvendig frekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangspænding | +3.3, +5, ±12 V |
| Strømkapacitet | 1100 Watt |
| Output Current | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 91.6 A -12V - 0.3 A +5VSB - 3 A |
| Indgangspænding | AC 200-240 V |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Platinum |
| Modulær Kabel Administration | Ja |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 1 x strøm 24 pin ATX 1 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion 4 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion 12 x 15 pin Serial ATA strøm 4 x 4-PIN intern strøm 1 x strøm 8 pin EPS12 V 1 x 12VHPWR |
Vi har desværre ikke yderligere information om dette produkt.


